2018.06.12

Valdančiųjų mokesčių reforma pedagogus, medikus ir biudžetininkus palieka tik su trupiniais

Valdančiųjų mokesčių reforma pedagogus, medikus ir biudžetininkus palieka tik su trupiniais.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos jungtiniame opozicinių frakcijų posėdyje išklausys profesinių sąjungų atstovų nuomonę bei rekomendacijas dėl valdančiosios daugumos teikiamų mokesčių ir pensijų reformų.

Opozicija po pasiūlytų mokesčių pertvarkos pasigenda aiškių atsakymų, kaip bus finansuojamos viešosios paslaugos ir užtikrinama jų kokybė. Remiantis valdančiosios daugumos pasiūlyta mokesčių reforma viešasis sektorius iki 2021 m. vidutiniškai negaus daugiau kaip 1 mlrd. eurų pajamų. Dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio pakeitimų valstybės biudžetas 2019 m. neteks 180 mln. eurų, 2020 m. papildomai – 160 mln. eurų ir 2021 m. papildomai neteks – 170 mln. eurų.

„Mokesčių reforma, kuriai pritarė Vyriausybė ir kuriai po pateikimo pritarė Seimo dauguma, niekaip nesprendžia įsisenėjusių pedagogų, medikų ir biudžetinio sektoriaus darbuotojų atlyginimų klausimo. Po tokios reformos valstybinis sektorius negaus daugiau kaip 1 mlrd. eurų pajamų ir tai visą biudžetinį sektorių tik dar labiau stums į nepriteklių. Tai reiškia, kad pedagogai, medikai, biudžetininkai liks su trupiniais, tuo tarpu gyventojai ir toliau negalės tikėtis geresnės sveikatos priežiūros ar kokybiškų švietimo paslaugų, – sako Seimo TS-LKD frakcijos narys Mykolas Majauskas. – Sumažindami 2 proc. „Sodros“ įmokas, valdantieji dar labiau padidins ir taip žiojėjančią „Sodros“ pajamų skylę, nepateikdami aiškaus plano, kaip ji bus kamšoma“.

Parlamentaras taip pat stebisi, kad valdantieji imasi desperatiško plano apmokestinti antrąjį būstą. Numanomos šio mokesčio pajamos sieks vos 11 mln. eurų, tuo tarpu deklaracijas pildyti ir naują mokestį mokėti bus priversti daugiau kaip 300 tūkst. Lietuvos piliečių. Toks sprendimas atrodo skubotas ir nepamatuotas, įvertinant administracinę naštą mokesčių inspekcijai, biurokratines procedūras gyventojams ir galimybes išvengti mokesčio turintiems prabangų būstą.

„Raginčiau profesines sąjungas veiksmingiau ginti dirbančiųjų interesus darant kosmetinius mokesčių pakeitimus bei radikalius pensijų sistemos pakeitimus. Pakeitimai turi didinti dirbančiųjų pajamas, o ne mažinti“, – apibendrina Seimo narys Algirdas Sysas.

Atviras TS-LKD ir LSDP frakcijų posėdis vyks birželio 13 d., trečiadienį, 14 val., Seimo III rūmų 218B salėje.

 

Kitos aktualijos

2019.09.19

J. Džiugelis ir V. Bakas. Kodėl valdantieji žmones su negalia verčia šiuolaikiniais vergais?

J. Džiugelis ir V. Bakas. Kodėl valdantieji žmones su negalia verčia šiuolaikiniais vergais?
Skaityti daugiau
2019.09.19

Kam ruošiamas Kultūros politikos pagrindų įstatymas: kultūros ministrui ar kultūros laukui?

Kam ruošiamas Kultūros politikos pagrindų įstatymas: kultūros ministrui ar kultūros laukui?
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti