2019.08.22

Valdančiųjų Rozova

Valdančiųjų Rozova
Tyli ir mažai kam Lietuvoje žinoma Seimo narė, koks čia to Kremliaus interesas, paklaus ne vienas. Kam taip sureikšminama?
Interesas paprastas. Kremliui reikia, kad jo organizuojamuose posovietinės erdvės forumuose Lietuvai būtų atstovaujama. I.Rozova tą ir daro. Atstovauja. Su Valdybos komandiruote Kremliaus organizuojamų forumų dalyvių sąrašuose Lietuva yra drauge su kitomis „buvusiomis tarybinėmis respublikomis“.
Tai jiems svarbiausia. I.Rozovai net neduota užduotis ten kalbėti. Reikia tiesiog dalyvauti su parlamentaro mandatu.
Viena vertus, reikia džiaugtis, kad Lietuvoje Kremlius sugeba tik tiek. Latvijoje yra blogiau. Ten panašaus pobūdžio veikėjai patenka į Europos Parlamentą ir veikia daug garsiau. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Už I.Rozovos veiklą atsakomybė tenka sąrašui, su kuriuo ji pateko į Seimą. Be Valdemaro Tomaševskio sprendimo atvirai su Kremliumi dirbančios parlamentarės mūsų Seime nebūtų. Ji yra frakcijos, kuriai iki šiol vadovavo paskirtoji vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, narė. Be frakcijos seniūno parašo į jokias komandiruotes niekas neišleidžia.
Vadinasi, Ortodoksų asamblėja jokių klausimų R.Tamašunienei nesukėlė. Ji, kiek supratau, nesiaiškino nei su VSD, nei konsultavosi su Seimo vadovybe. Beje, vidaus reikalų sistemoje Lietuvoje veikiančių Kremliaus žvalgybų interesų yra labai daug – ypač pasienis. Šiam ministrui reikia turėti ypač atsparią valstybinę nuovoką.
Dar viena blogesnė aplinkybė nei Latvijoje yra ta, kad I. Rozova yra Seimo valdančiosios daugumos atstovė. Už jos veiklą atsakomybę turėtų prisiimti ir Ramūnas Karbauskis, ir visam Seimui vadovaujantis Viktoras Pranckietis. Jiems turėtų rūpėti visos aplinkybės, susijusios su šios Seimo narės veikla. Ar jie domėjosi, kodėl jų koalicijos narei nebuvo išduotas leidimas dirbti su slapta informacija? Ar kreipėsi dėl to į Valstybės saugumo departamentą (VSD) jau tada, kai leidimas nebuvo išduotas?
Gerai, kad klausimus kelia opozicija, tačiau juos turėtų kelti tie, kurie su I.Rozova yra koaliciniuose santykiuose.
Komentuoti, vertinti ir užkardyti ryšius su Kremliumi turėtų valdančioji dauguma, įskaitant V.Tomaševskį, R.Tamašunienę ir Seimo valdžią.
Tokią nedviprasmišką žinią po neeilinio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio davė ir VSD direktoriaus pavaduotojas. Ar išgirdo?

Kitos aktualijos

2020.05.25

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą
Skaityti daugiau
2020.05.25

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti