G. Landsbergis
2018.06.29

„Valdantieji buldozeriu važiuoja per Seimo Statutą ir Konstituciją“

„Valdantieji buldozeriu važiuoja per Seimo Statutą ir Konstituciją“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, šiandien kalbėdamas „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, pabrėžė, jog nerimą kelia ne tik mokesčių reformos skubotas priėmimas, bet ir Seimo Statuto nepaisymas.

„Situacija šiandien – kebli. Vieną vertus valdančioji dauguma prisijungusi „Tvarkos ir teisingumo“ narius sugebėjo buldozeriu stumti mokesčių reformas, kurios tikrai neaišku ką Lietuvai atneš, nes yra labai rizikingų dalykų, ir greičiausiai, pasekmes pamatysime tik kitos ekonominės krizės metu. Antra vertus, neramina bendra demokratijos būklė Lietuvoje, kurią šiandien vertinu ypač prastai. Po vakar dienos, kai Seimas balsavimu patvirtino, jog galima nesilaikyti Statuto, jog jo laikymasis tampa pasirenkamu dalyku, o ne privaloma norma“, – teigė G. Landsbergis.  

Paprašytas patikslinti, ko trūko svarstant mokesčių reformą, TS-LKD frakcijos seniūnas teigė, jog iki šiol nėra jokios aiškios valstybinės krypties.

„Spręsdami dėl mokesčių pakeitimų turime atsakyti į principinį klausimą: ką mes darome su valstybės viešaisiais pinigais?  Ši Vyriausybė nusprendė kiekvienam dirbančiajam išdalinti po nedidelį grudelį, kurį, tikėtina, kylanti infliacija gana greitai panaikins. Vietoj to,  siūlėme kelti klausimą, ar nebūtų geriau tų pinigų panaudoti kitur? Galbūt medikams, nes emigruojama dėl per mažų atlyginimų, galbūt mokytojams ir investicijoms į švietimą. Dabar per kelias savaites mes turime priimtą reformą, biudžetas kitąmet jau bus reikšmingai mažesnis, o nei mokytojams, nei gydytojams situacijos nekeičiame. Vakarų demokratijos, kokia mes norėtume tapti vieną dieną, tikrai ieško konsensuso. Esu minėjęs suomius, kurie švietimo reformą siekė priimti visų partijų susitarimu – reforma laikosi jau 30 metų ir niekas jos nekeičia. Panašiai esame pasielgę su gynybos strategija. Partijų susitarimu ją patvirtinome ir jos nekeičiame: turime įsipareigojimą ir savo ginkluotosioms pajėgoms, ir kariuomenei, ir užsienio partneriams – mes turime kryptį. O dabar kalbant apie mokesčius – krypties nėra“.

Paklaustas, kodėl tuomet partijos palaikė tokius siūlymus, TS-LKD lyderis pažymėjo, jog mokesčių reforma palaikyta ne dėl idėjinių sprendimų, o dėl galimo susitarimo priimti koalicijos partneriams naudingas partijų finansavimo įstatymo pataisas.

„Noriu pabrėžti, kad prieš šią reformą balsavo valstietis Stasys Jakeliūnas – Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas ir Tomas Tomilinas – Socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, turbūt vienas reikšmingiausių žmonių valdančiųjų tarpe, kalbant apie socialinius reikalus. Ką dar reiktų įtraukti, kad valdžia būtų išgirdusi, jog su šia reforma nėra viskas gerai? Galų gale, kyla klausimas: kodėl balsavo socdarbiečiai? Reforma yra libertarinė: mažinami mokesčiai, mažinama valstybės galimybė finansuoti įvairias sritis – tikro libertaro svajonė. Galvojau, o kodėl balsavo Gediminas Kirkilas ir jo frakcija? Ar čia yra kažkas bendro su vertybėmis? Ne, viskas daug paprasčiau. Valdančiųjų balsais partijų finansavimo įstatymas priimamas, socdarbiečių partija gauna papildomą finansavimą, o tada visi draugiškai subalsuoja už mokesčius“.

Galų gale, kalbėdamas apie Vyriausiosios rinkimų komisijos narį Vilių Semešką, kurį norima pašalinti iš Komisijos, G. Landsbergis teigė, jog kaltinimai principingam nariui yra absurdiški.

„Kilus klausimams Vilius nedelsiant pateikė mums dokumentus  ir diplomus paviešino socialinio tinklo Facebook paskyroje, o vakar vakare ir Seimo nariams dokumentai buvo išsiųsti. Vakarykštį labai šiurkštų bandymą patraukti V. Semešką iš Komisijos, aš vertinu kaip susidorojimą su opozicija, nes valdantieji aiškiai įvardijo, jog jiems nepatinka kaip kalba Vilius ir dėl to norėtų jį pašalinti. O pagrindinis kaltinimas buvo tai, kad dėdamas į savo Facebook paskyrą prokuratūros atsakymą Druskininkų savivaldybei, jis įdėjo ne visą laišką, o iškirpo jo dalį. Ir tai mūsų teisinėje valstybėje Agnė Širinskienė įvardijo, kaip dokumentų klastojimą. Gal reikia kažkokį papildomą kondicionierių įjungti Seime, nes galvos jau akivaizdžiai perkaitusios“, – sakė Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas.

 

Visą laidos įrašą galite peržiūrėti šiuo adresu:

https://www.ziniuradijas.lt/laidos/opozicija/kiek-opozicijos-dar-liko-seime?video=1

Kitos aktualijos

I. Šimonytė
2024.04.23

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine
Skaityti daugiau
I. Šimonytė
2024.04.17

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų