2018.02.14

Valstybės institucijose siūloma įsteigti specializuotas vaikų zonas

M. Navickienė, I. Šimonytė, G. Skaistė, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė ir V. Kernagis kreipėsi į Seimo Pirmininką, kanclerę, Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką ir visą ministrų kabinetą dėl specializuotų zonų valstybės institucijose, skirtų vaikams, įrengimo.

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nariai Monika Navickienė, Ingrida Šimonytė, Gintarė Skaistė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Vytautas Kernagis kreipėsi į Seimo Pirmininką, kanclerę, Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką ir visą ministrų kabinetą dėl specializuotų zonų valstybės institucijose, skirtų vaikams, įrengimo.

Seimo nariai artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui bei žinant, kad vieni iš didžiausių iššūkių šalyje yra susiję su demografija ir emigracija, kviečia valstybės institucijų patalpose įrengti atskirą zoną, skirtą vaikams, kurioje jie galėtų saugiai praleisti tam tikrą laiką, kai tėvams užtikrinti jų priežiūrą neleidžia darbo įsipareigojimai ir kitos aplinkybės. Ypač tai aktualu esant tokioms situacijoms, kokia susidarė šiuo metu, kai dėl gripo epidemijos kai kuriose mokyklose ir darželiuose yra paskelbtas karantinas.

„Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl jaunoms šeimoms šiandien yra sunku įsitvirtinti ir jaustis saugiai yra tai, kad vis dar sudėtinga derinti darbo ir šeimyninius įsipareigojimus. Tai aktualu šeimoms, auginančioms mažus vaikus. Daug sprendimų dar reikia padaryti šiuo klausimu Lietuvoje, tačiau vienas mažas ir simbolinis žingsnis galėtų būti žengtas jau dabar“, – teigė M. Navickienė.

Seimo narių siūlymu siekiama paskatinti valstybės sektorių demonstruoti gerą pavyzdį privačiam sektoriui, skatinant daugiau darbdavių atkreipti dėmesį į draugiškos infrastruktūros šeimoms sukūrimą. Tai padidintų darbuotojų motyvaciją, padėtų spręsti kasdieninius iššūkius bei skatintų žmones jaustis užtikrinčiau susidūrus su nenumatytomis aplinkybėmis.

Kitos aktualijos

2020.01.29

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą
Skaityti daugiau
2020.01.29

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti