2018.09.20

„Viešoji infrastruktūra daug kur vis dar diskriminuoja neįgaliuosius“

„Viešoji infrastruktūra daug kur vis dar diskriminuoja neįgaliuosius“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Lygių galimybių kontrolierę, atkreipdama dėmesį, kad Kaišiadorių geležinkelio stoties viadukas nėra pritaikytas neįgaliesiems, dviratininkams, senyviems žmonėms ir tėvams su vežimėliais.

„Kaišiadorių tiltą galima imti už chrestomatinį pavyzdį. Kai atvažiuoji traukiniu į Kaišiadoris, patekti į miestą nėra kito būdo tik kilti laiptais ant tilto. Jei sėdi ratukuose – tai padaryti beviltiška. Yra cinikų, kurie sako – nėra čia tiek daug tų neįgaliųjų, jų visai nesimato gatvėse. Reikėtų savęs paklausti, kodėl jų nematome? Ogi todėl, kad jiems judėti mieste nėra galimybių. Statūs pandusai, laiptuoti įėjimai, ištrupėję šaligatviai ir taip toliau. Tai nėra kliūtis vien tik negalią turintiems asmenims – tėvai su kūdikiais vežimėliuose, senyvo amžiaus žmonės taip pat turi sukti galvą ir iš anksto numatyti maršrutus, kaip judėti mieste“, – įžvalgomis dalijasi Seimo narė.

Kaišiadorių r. savivaldybė jau kurį laiką prašo Susisiekimo ministerijos bei AB „Lietuvos geležinkeliai“ įgyvendinti parengtą modernizavimo projektą, pagal kurį savivaldybė yra išdavusi statybos leidimą dar 2012 m. Deja, ministerijos atstovai atsako, kad lėšų šiam projektui įgyvendinti neturi, yra siūliusi perimti geležinkelio infrastruktūrą ir modernizavimą įsigyvendinti patiems.

Lietuvoje yra ir daugiau tokių objektų – geležinkelio viadukų – kurie nėra pritaikyti neįgaliesiems, pavyzdžiui, Panevėžyje.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kontrolierės prašo atlikti vertinimą ir pateikti išvadas dėl geležinkelio infrastruktūros pritaikymo neįgaliųjų poreikiams atitikimo tarptautiniams Lietuvos įsipareigojimams ir Lietuvos Respublikos teisės aktams bei rekomendacijas, kaip šią situaciją galima būtų ištaisyti.

„Mano įsitikinimu, neskirdama dėmesio saugaus ir patogaus perėjimo užtikrinimui neįgaliesiems tokiose aktyvaus judėjimo ir padidinto pavojaus zonose, valstybė šiurkščiai pažeidžia savo įsipareigojimus pagal Neįgaliųjų teisių konvenciją“, – kreipimesi teigia parlamentarė.

Kitos aktualijos

2019.12.11

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti