2016.06.17

Interesų deklaravimo išplėtimas – valdantiesiems neparankus

Viešųjų ir privačiųjų interesų deklaravimo išplėtimas – valdantiesiems pernelyg neparankus klausimas.

„Tenka tik apgailestauti, kad valdančioji dauguma atmetė po pateikimo ir neleido net pradėti svarstyti Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pakeitimo projekto, kuriuo buvo siūloma politikams taikyti griežtesnę viešų ir privačių interesų deklaravimo tvarką. Matyt, šis klausimas valdantiesiems ypač neparankus, turint omenyje pastaruoju metu žiniasklaidoje paskelbtus turto užsienyje įsigijimo skandalus“, – pažymėjo Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, atkreipdamas dėmesį, kad įstatymų pakeitimo projektams ypač prieštaravo Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys, kurio sutuoktinės nedeklaruotus turtus žiniasklaida užfiksavo Bulgarijoje.

„Matyt, vadovaujamasi „vagie, kepurė dega“ logika. Valdančioji dauguma akivaizdžiai priešinasi, kad viešųjų pirkimų konkursai būtų skaidresni, kad būtų deklaruojami politikų laimėti viešieji konkursai, kad būtų privaloma politikams deklaruoti jų ar sutuoktinių, artimos aplinkos asmenų užsienyje įgytą turtą. Deja, bet visomis tomis ydomis valdančiosios daugumos atstovai ir pasižymi“, – replikavo Seimo opozicijos lyderis.

Primename, kad opozicinėje darbotvarkėje buvo pateiktas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pakeitimo projektas, kuriame buvo siūloma įvesti prievolę politikams deklaruoti informaciją apie jų ir jų artimųjų laimėtus viešųjų pirkimų konkursus ir gautus užsakymus prekėms bei paslaugoms teikti ir darbams atlikti, jei užsakymo suma yra ne mažesnė kaip 3 tūkstančiai eurų.

Taip pat buvo siūloma praplėsti deklaracijos turinį, reikalaujant nurodyti ne tik juridinį asmenį, kurio dalyvis jis ar jo sutuoktinis, sugyventinis, partneris yra, bet taip pat ir šiam juridiniam asmeniui priklausantį nekilnojamąjį turtą, įgytą po to, kai deklaruojantis tapo šio juridinio asmens dalyviu.

Kitos aktualijos

2020.07.02

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre
Skaityti daugiau
2020.07.01

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti