D. Kreivys
2019.01.23

Vilniaus konservatoriai pristatė viziją sveikam Vilniui

D. Kreivys bei kandidatai į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą trečiadienį Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatė sveiko Vilniaus programos dalį.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas į miesto merus Dainius Kreivys bei kandidatai į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą trečiadienį Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatė sveiko Vilniaus programos dalį. Konservatoriai nerimavo dėl didėjančios oro taršos Vilniuje, prastos sporto infrastruktūros mieste bei dėl nepatogios sveikatos priežiūros sostinėje.

Pasak parlamentaro, kandidato į sostinės merus D. Kreivio, Vilniui yra keliami trys tikslai: „Kalbėdami apie sveiką Vilnių, esame išsikėlę tris tikslus. Pirmiausia sostinės sveikatos įstaigose diagnozė ir gydymas arba gydymo paskyrimas įvyks per vieną dieną. Vietoje vieno nacionalinio stadiono norime įrengti 59 sporto objektus ir taip iš esmės atnaujinti miesto sporto infrastruktūrą. O siekdami kovoti su grėsmingai augančia aplinkos tarša, esame suplanavę, kaip visuose Vilniaus mikrorajonuose įrengti žaliuosius parkus bei vykdyti efektyvią triukšmo taršos kontrolę. Tai yra mūsų ambicija. Turime parengę programinį dokumentą ir esame numatę konkrečius žingsnius, kad šie tikslai taptų realybe“, – teigia D. Kreivys.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Adomas Bužinskas, kalbėdamas apie sporto infrastruktūros svarbą mieste, naudojo Islandijos analogiją: „Islandija prieš 20 metų susidūrė su eile socialinių problemų, su kuriomis šiandien susiduria ir Lietuva: dideliais alkoholio suvartojimo kiekiais, savižudybių skaičiumi ir t.t. Islandija nusprendė investuoti į sporto infrastruktūrą, taip skatinti visuomenės užimtumą ir sveiką gyvenimo būdą. Rezultatas viršijo lūkesčius – Islandija šiandien patenka į laimingiausių pasaulio šalių penketuką. Mes siūlome atsisakyti šiandien Vilniuje planuojamo vieno nacionalinio stadiono, o vietoje jo visame mieste pastatyti 59 sporto objektus. Tai būtų visuomenei atviros futbolo aikštės, ledo arena, lengvosios atletikos maniežas, universalaus sporto kompleksas ir 10 tūkstančių žiūrovų talpinantis, 4 UEFA žvaigždutes atitinkantis miesto stadionas. Būtent to reikia miestui, norint iš tiesų atnaujinti miesto sporto infrastruktūrą ir kartu spręsti jaunimo užimtumo ir visuomenės sveikatos problemas sostinėje“, – sakė A. Bužinskas.

TS-LKD kandidatė į Vilniaus miesto tarybą Goda Karazijaitė pristatė esamą aplinkos taršos padėtį Vilniuje bei siūlė sostinėje imtis žaliųjų erdvių plėtimo ir transporto eismo ribojimo centrinėje miesto dalyje: „Tarša mieste didžiausia ten, kur intensyviausi transporto eismo srautai. Tad Vilniuje labiausiai užterštos yra intensyviausios miesto gatvės bei didžiausiu eismo intensyvumu pasižymintys mikrorajonai. Labiausiai užteršta yra centrinė miesto dalis, todėl sostinės senamiestyje siūlome riboti eismą, įvedant kilpinį transporto judėjimą. Kartu, kaip rodo tarptautinės studijos, žaliųjų erdvių kūrimas mieste yra viena esminių priemonių, mažinanti aplinkos taršos rodiklius. Todėl savo programiniame dokumente esame numatę esminį Vilniaus parkų atnaujinimą, o mikrorajonuose, kur parkų šiandien dar nėra – naujų įrengimą. Kartu vykdysime automobilių oro taršos kontrolę, ten, kur leidžia miesto estetika, įrengsime garsą ribojančias sienas“, – planus dėstė G. Karazijaitė.

Kitos aktualijos

J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
TS-LKD
2020.12.16

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti