2018.11.16

Vilniaus miesto savivaldybė neįgyvendino Švietimo įstatymo nuostatų

Vilniaus miesto savivaldybė neįgyvendino Švietimo įstatymo nuostatų

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariui Andriui Navickui dar rugsėjo 21 d. kreipusis dėl neįgalių vaikų vežimo į mokyklas paslaugų, gautas Vyriausybės  atstovės Vildos Vaičiūnienės atsakymas, kad Savivaldybė nėra įgyvendinusi Švietimo įstatymo 36 str. 2 dalies nuostatų ir nėra priėmusi sprendimo, kuris reglamentuotų mokinių, turinčių specialių mokymosi poreikių, atvežimą į mokyklą ir atgal. 

Seimo narys turi informacijos, kad Vilniaus miesto savivaldybė atsainiai derina neįgaliųjų vaikų atvežimo į mokyklas grafikus dėl ko vaikai priversti labai anksti keltis ir bent po kelias valandas, kol visi paimami iš skirtingų miesto vietų, praleisti autobusuose. Vyriausybės atstovė reikalauja nedelsiant įgyvendinti Švietimo įstatymo nuostatas ir priimti sprendimą artimiausiame Tarybos posėdyje ne vėliau, kaip per mėnesį. Jei sprendimas nebus įgyvendintas – Vyriausybės atstovė V. Vaičiūnienė kreipsis į teismą dėl neveikimo.

„Džiaugiuosi principine Valstybės atstovo pozicija dėl neįgalių vaikų pavėžėjimo. Situacija, kuomet vaikai turi derintis prie bene atsitiktinių transporto grafikų, keltis nepaprastai anksti, o praleisti po kelias valandas autobusuose – neteisinga. Tikiuosi, Savivaldybė šią problemą išspręs kaip galima greičiau“, – komentavo Seimo Žmogaus teisių komiteto narys.

Kartu Valstybės atstovės atsakyme teigiama, jog pastebėtas ir galimai diskriminacinio pobūdžio teisinis reglamentas mokinių, kurie mokosi pagal privalomas ugdymo programas. „Atsižvelgiant į tai, kad privalomas ikimokyklinis ugdymas dažniausiai yra skiriamas vaikams, kurie auga socialinių įgūdžių stokojančiose šeimose, ar šeimose, įrašytose į socialinės rizikos šeimų apskaitą, ar šeimose, patiriančiose išgyvenimo sunkumus, <…> šiuo metu galiojantis įstatyminis reglamentavimas nesudaro prielaidų mokiniams, kuriems yra paskirtas privalomasis ikimokyklinis ugdymas, vienodomis sąlygomis ir galimybėmis gauti pavėžėjimo paslaugą, kokiu būdu ją gali gauti mokiniai, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas. Tokiu būdu minimi vaikai ir šeimos, atsidūrusios padidinto socialinio jautrumo ribose, gali būti nepagrįstai diskriminuojami. Raginame <…> apsvarstyti galimybę inicijuoti teisės akto pakeitimus, įtvirtinant mokinių, kuriems nustatytas privalomas ikimokyklinis ugdymas, teisę gauti tokią pačią pavėžėjimo paslaugą kaip ir mokiniai, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas“, – rašoma Valstybės atstovės kreipimesi į Seimą, Vyriausybę ir Seimo Švietimo ir mokslo komitetą.

Primename, jog Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymo 36 straipsnio 2 punkte yra nustatyta, kad „mokinių, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į mokyklą mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo ar bendrojo ugdymo programas (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje), vežimą į mokyklą ir atgal organizuoja valstybinės ir savivaldybės mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija (dalyvių susirinkimas)“.

Kitos aktualijos

2020.06.01

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę
Skaityti daugiau
2020.06.01

K. Starkevičius ir R. Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdami, kodėl ignoruojami socialiniai partneriai?

K. Starkevičius ir R. Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdami, kodėl ignoruojami socialiniai partneriai?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti