2017.10.24

„Visuomenė laukia išsamaus situacijos išaiškinimo ir ministrės atsakomybės“

Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson nuolat tvirtino, kad į pareigas be konkurso skyrusi, anot jos, verslo visuomenės rekomenduotą asmenį, niekada nesuabejojo jo profesine kvalifikacija.

Seimo Kultūros komiteto ir TS-LKD frakcijos narys prof. Vytautas Juozapaitis, reaguodamas į Kultūros ministerijos išplatintą pranešimą apie spalio 23 dieną įvykusį konkursą į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo pareigas, atkreipia visuomenės dėmesį, kad ankstesni tiek ministerijos pareigūnų, tiek valdančiųjų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio pranešimai apie tai, kad neva V. Juozapaitis, neatskleisdamas kažkokios informacijos trukdo vykdyti konkursą, yra visiškai nepagrįsti ir klaidinantys visuomenę.

Valdančiųjų partijos pirmininkas ir jo valdančiųjų partijos suformuotos ministerijos vadovybės „juodųjų technologijų“ pagalba vykdyta viešųjų ryšių akcija, kuria buvo siekiama politiškai susidoroti su Seimo opozicijos atstovu, galutinai subliuško.

„Spalio 23 dieną 11.08 val. savo asmeniniame privačiame telefone, kurio numeris nėra viešai skelbiamas, sulaukiau Kultūros ministerijos viceministro Gyčio Andriulionio skambučio, kuriuo buvau paragintas atsiųsti kažkokią informaciją apie konkurso vykdymo eigą, kurios neva neturėjau teisės žinoti, nes kitu atveju ministerija negalės tęsti konkurso, kuris buvo dėl nesuprantamų priežasčių nutrauktas spalio 20 d. Išgirdęs mano kategorišką nuomonę apie tai, kad parlamentinės priežiūros kontekste Seimo narys turi teisę ir pareigą reikalauti atsakymų iš vykdomosios valdžios atstovų, o ne atvirkščiai, viceministras pasiūlė kompromisą, kad atsiųsčiau savo paaiškinimą, jog mano Seimo Kultūros komiteto posėdžio metu išsakyta nuomonė yra grįsta gandais“, – savo nuostabos neslepia prof. V. Juozapaitis.

„Tai buvo precedento neturintis vykdomosios valdžios atstovo mėginimas spausti ir daryti įtaką laisvą ir nepriklausomą mandatą turinčiam tautos atstovui. Tad, įspėjęs viceministrą dėl jo galimai neteisėtos veikos, nutraukiau pokalbį, palinkėdamas stiprybės teisiškai pagrindžiant LNOBT konkurso nukėlimą ir nutraukimą. Nepaisant mėginimų atsakomybę už organizavimo galimus ar menamus pažeidimus permesti ant opozicijos nario galvos, konkursas įvyko, tad visa ši valdančiųjų partijos ir jos kontroliuojamos vyriausybės atstovų vykdoma galimai šmeižto ir šantažo požymių turinti kampanija žlugo“, – teigė parlamentaras.

Tuo pačiu, Seimo narys atkreipia visuomenės dėmesį, kad faktas, jog konkurso metu nebuvo išrinktas nugalėtojas, tik sustiprino anksčiau kilusią abejonę dėl konkurso organizatorių nešališkumo, nes tokia konkurso baigtis yra palanki ministrės vienasmeniškai dar birželio 13 d. be konkurso paskirtam LNOBT generaliniam direktoriui, su kuriuo sudaryta sutartis iki 2018 m. birželio 12 dienos.

„Išties, situacija, šachmatų terminais vadintina patine, kuomet niekas nelaimi – tragikomiška. Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson nuolat tvirtino, kad į pareigas be konkurso skyrusi, anot jos, verslo visuomenės rekomenduotą asmenį, niekada nesuabejojo jo profesine kvalifikacija. Tačiau ministrės įsakymu sudaryta komisija tai galutinai paneigė. Tad visuomenė laukia išsamaus situacijos išaiškinimo ir ministrės atsakomybės“, – teigė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. V. Juozapaitis.

Kitos aktualijos

2020.07.11

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą
Skaityti daugiau
2020.07.09

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti