2018.04.17

„Vyriausybė prisiima nuopelnus už tai, ko dar nepadarė“

Vyriausybė entuziastingai pristatė struktūrines mokesčių reformas, jas pavadindama beprecedentėmis ir prisiimdama nuopelnus už tai, ko dar nepadarė.

Vyriausybė entuziastingai pristatė struktūrines mokesčių reformas, jas pavadindama beprecedentėmis ir prisiimdama nuopelnus už tai, ko dar nepadarė. Tačiau premjeras Saulius  Skvernelis jau dabar giriasi tuo, kad padarė tai, ko nedrįso padaryti dar nė viena kita valdžia.

Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Žygimanto Pavilionio, po devyniais užraktais slėptose ir pagaliau pristatytose reformose išties galima rasti dėmesio vertų pasiūlymų dėl reikalingų pokyčių. Pavyzdžiui, įvesti SODROS įmokų „lubas“, sumažinti darbo pajamų apmokestinimą, taip pat sveikintinos pastangos valstybėje sumažinti šešėlinę ekonomiką. Tačiau prisiminkime, kas išėjo iš švietimo reformos, kuri visuomenei taip pat buvo pristatyta kaip strateginės valstybės vizijos dalis, pagerinsianti švietimo kokybę iš esmės. Ilgalaikės valstybės švietimo strategijos stoka, universitetų jungimas dėl skaičiaus, o ne kokybės, tik imituojant vykdomą reformą, kuriai nepritaria tiek didžioji dalis visuomenės, tiek akademikai.

„Reformos, kurių esmė pinigų perdėjimas iš vienos kišenės į kitą, yra ne reformos. Socialinį teisingumą ir progresyvumą pirmiausia reikia kurti mokestinę naštą mažinant gaunantiems mažiausias ir vidutines pajamas. Tuo metu žmonės, pasieksiantys SODROS „lubas“, bus apmokestinti didesniu – 25% gyventojų pajamų (GPM) mokesčiu, todėl mokesčių didinimas uždirbantiems santykinai daugiau labiau primena socialinio teisingumo imitavimą, kuriame viena ranka duodama, kita atimama“, – sakė Ž. Pavilionis.

Todėl premjerui „sėkmingai įgyvendinant“ švietimo reformą, siūlyčiau per anksti savęs į istorijos vadovėlius, kaip istorinio Lietuvos premjero, įgyvendinusio ir teisingą mokesčių reformą, kol kas neįtraukti. Lauksime šios gana lakoniškai pristatytos struktūrinės reformos Seime, įvertinsime, ar skambūs žodžiai nevirs eiliniu valstietišku farsu.

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti