2019.06.26

„Vyriausybė privalo užtikrinti, kad reabilitacijos centras „Pušyno kelias“ nebus slapta perleistas į privačias rankas“

„Vyriausybė privalo užtikrinti, kad reabilitacijos centras „Pušyno kelias“ nebus slapta perleistas į privačias rankas“

Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupė šiandien posėdyje nagrinėjo Vilniaus pušynuose didžiulėje teritorijoje išsidėsčiusio reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ teisinį statusą ir centrui priklausančio nekilnojamojo turto naudojimą išskirtinai viešajam interesui.

Kaip paaiškėjo, „Pušyno kelio“ pastatai nuosavybės teise priklauso VšĮ Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei, ir, nors Sveikatos apsaugos ministerija tikino, kad ligoninė negali be ministerijos sutikimo perleisti pastatų ar jų dalį kitiems asmenims, tiek Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovei, tiek komisijos nariams kilo abejonės dėl realios rizikos, jog esant tokiai situacijai nėra užtikrinama valstybės turto naudojimo kontrolė išimtinai viešajam interesui.

Abejones sustiprino ir pastatų savininko – ligoninės direktoriaus – patvirtinimas, kad besidominčių „Pušyno kelio“ pastatais tiek oficialiai, tiek neoficialiais būdais buvo, ypač žinant, kad pagal panašią schemą jau anksčiau yra privačion nuosavybėn perleistas vienas centro pastatas.

„Žinome atvejų, kai valstybės turtas perleidžiamas į privačias rankas, kai staiga „tampa nuostolingas“. Turime užtikrinti, kad tokia schema nebus panaudota ir šiuo atveju. Reabilitacijos centras gražiame gamtos kampelyje turi būti išsaugotas ir pasiekiamas visiems“, – teigia Darbo grupės galimoms korupcijos apraiškoms sveikatos apsaugos sistemoje tirti pirmininkė Agnė Bilotaitė.

Komisijos darbo grupė kreipsis į Vyriausybę, kad būtų atkreiptas tinkamas dėmesys ir užtikrinama konkrečiai šio reabilitacijos centro pastatų ir jiems eksploatuoti suformuotų žemės sklypų panaudojimas išimtinai valstybės interesams bei nebūtų perleistas tretiesiems asmenims.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti