A. Kubilius
2016.03.25

Vyriausybės nariai meluoja išsijuosę

Šiandien Seimo opozicija teikia Rezoliuciją „Dėl Vyriausybės narių melo ir parlamentarizmo principų apsaugos“ ir siūlo Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui sąžiningai bei principingai įvertinti savo ir kitų Vyriausybės narių viešą melavimą ir atsiprašyti Lietuvos žmonių dėl tokio nederamo elgesio. Taip pat kviečia aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką prisiimti politinę atsakomybę už sąmoningą Seimo Antikorupcijos komisijos klaidinimą ir atsistatydinti.

Šiandien Seimo opozicija teikia Rezoliuciją „Dėl Vyriausybės narių melo ir parlamentarizmo principų apsaugos“ ir siūlo Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui sąžiningai bei principingai įvertinti savo ir kitų Vyriausybės narių viešą melavimą ir atsiprašyti Lietuvos žmonių dėl tokio nederamo elgesio. Taip pat kviečia aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką prisiimti politinę atsakomybę už sąmoningą Seimo Antikorupcijos komisijos klaidinimą ir atsistatydinti. Opozicija prašo Generalinį Prokurorą pagal Baudžiamojo Kodekso 235 straipsnio 2 dalį pradėti ikiteisminį tyrimą dėl ministro K. Trečioko duotų melagingų parodymų Seimo Antikorupcijos komisijai.

„Nors Vyriausybės nariai prisiekė Seime „sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“, tačiau šią priesaiką sulaužė. Ministrų melas viešuose Seimo ar Seimo komitetų posėdžiuose griauna esminius parlamentinės demokratijos principus, menkina Seimo bei visos valstybės konstitucinės santvarkos autoritetą, griauna ir taip menką žmonių pasitikėjimą valstybės institucijomis ir pačia valstybe“, – sako Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, pateikdamas konkrečius akivaizdaus melo įrodymus.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius 2016 m. spalio 16 d. atsakydamas į naujienų portalo „Delfi“ pateiktus oficialius klausimus viešai melavo teigdamas: „Druskininkų meras nei į Vyriausybę, nei į Premjerą nesikreipė dėl 1992 m. gegužės 12 d. Vyriausybės nutarimo pakeitimo/panaikinimo ar dėl kitos paramos, susijusios su bylinėjimusi minėtoje byloje“. Tačiau kaip vėliau paaiškėjo iš viešai pasirodžiusių A. Butkevičiaus ir R. Malinausko pokalbių stenogramų, meras kreipėsi į premjerą pagalbos, kad kiek galima skubiau būtų priimtas Vyriausybės nutarimas, kuris buvo reikalingas „Vijūnėlės“ dvaro nelegalios statybos įteisinimui.

Aplinkos ministras K. Trečiokas melavo Seimo Antikorupcijos komisijai, liudydamas parlamentinio tyrimo metu: „K. Trečiokas akcentavo, kad nei Druskininkų meras, nei Vyriausybės vadovas jam asmeniškai jokio poveikio nedarė, neklausė, neragino šio sprendimo priimti, juolab  kad ministro įtaka čia mažiausia, sprendimus priima Vyriausybėje ministerijų atstovų pasitarimų komisija“. Viešai pasirodžius K. Trečioko ir R. Malinausko telefoninių pokalbių 2016 m. rugsėjo 21 d. stenogramoms paaiškėjo, kad vis dėlto R. Malinauskas poveikį K. Trečiokui darė ir spaudė parengti bei priimti privačiam asmeniui palankų nutarimą.

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė viešai sakė netiesą žiniasklaidai apie surastas lėšas mokytojų algų didinimui, teigdama: „Šiandien ministrė esu dar aš. Ir jeigu aš sakau, kad nenukentės nei mokiniai, nei studentai, vadinasi, taip ir bus“. Šiuo metu jau aišku, kad ministrė lėšas mokytojų algoms didinti nurodė paimti iš moksleivių neformaliajam ugdymui finansuoti numatyto biudžeto.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius 2016 m. kovo 7 d. LTV laidoje „Dėmesio centre“ viešai davęs žodį: „Jei paaiškės, kad buvo meluojama, buvo daromas spaudimas, su ministru (Kęstučiu Trečioku) atsisveikinsime“, vėliau duoto pažado netesėjo, nors ministro akivaizdaus melo faktai yra pateikti Seimo Antikorupcijos komisijos išvadose ir dėl šio akivaizdaus melo ministrui yra rengiama interpeliacija.

„Toks Vyriausybės narių elgesys, kai viešai meluojama Seimo komisijose, viešuose pasisakymuose, nesilaikoma duoto žodžio, susitepę ministrai dangstomi ir jiems padedama išvengti atsakomybės, yra netoleruotinas ir Seimas tai vertins principingai“, – teigiama Rezoliucijoje.

 

Rezoliucija „Dėl Vyriausybės narių melo ir parlamentarizmo principų apsaugos“ pridedama.

 

Kitos aktualijos

J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
TS-LKD
2020.12.16

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti