2020.10.20

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūnas, Seimo opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis ir Kauno miesto Tarybos narė Jurgita Šiugždinienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską ir aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką, ragindamas juos užtikrinti, kad savavališkai griaunamas istorinės architektūros namas Perkūno alėjoje 11, Kaune būtų atstatytas.

„Kultūros bendruomenę Kaune ir visoje Lietuvoje šokiravo savavališkas griovimas istorinės architektūros namo Perkūno al. 11, Kaune. Tai labai pavojingas precedentas, kai greičiausiai suprantant pasekmes ir nedideles baudas už tokį elgesį, pasiyžtama griauti ir niokoti paveldą. Todėl labai svarbi profesionali ir principinga valstybės institucijų reakcija ir pozicija, reikalaujant ir užtikrinant šio nugriauto pastato atstatymą. Kaunas yra išskirtinis savo medine ir tarpukario modernizmo architektūra, kuri pretenduoja būti įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, todėl rūpestis paveldu turi būti tarp aukščiausių Vyriausybės prioritetų“, – kreipimesi rašo Gabrielius Landsbergis ir Jurgita Šiugždinienė.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir Kauno miesto savivaldybės Tarybos narė Jurgita Šiugždinienė dar šeštadienį kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą bei Teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, prašydami stabdyti minėtą paveldo niokojimą Kaune.

Kitos aktualijos

2020.11.24

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke
Skaityti daugiau
2020.11.19

„Kelias į problemų sprendimą, visų pirma, slypi atvirume“

Kandidatės į Ministrus Pirmininkus kalba Seimo posėdžių salėje
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti