2020.08.20

Konservatoriai reikalauja skubiai užtikrinti gripo vakcinos Lietuvoje pakankamumą

Konservatoriai reikalauja skubiai užtikrinti gripo vakcinos Lietuvoje pakankamumą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narės Paulė Kuzmickienė ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Ministą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydamos skubiai imtis atitinkamų veiksmų, užtikrinant gripo vakcinos Lietuvoje pakankamumą.

„Prieš mėnesį laikinai Premjerą pavadavęs ministras Ž. Vaičiūnas žadėjo, kad gripų vakcinų šiemet nepritrūks. Praeitą savaitę kreipėmės į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą su prašymu išplėsti asmenų, kuriems suteikiama galimybė pasiskiepyti nuo sezoninio gripo nemokamai ratą, įtraukiant mokytojus, ikimokyklinio ugdymo pedagogus ir auklėtojus, socialinius darbuotojus. Tačiau šiomis dienomis žiniasklaidoje pats A. Veryga pripažino, kad šiemet vakcinų nuo gripo gali nepakakti. Nesuvokiama, kad ši situacija Lietuvoje kartojasi jau ne pirmus metus, o Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nesiima šios problemos spręsti. Todėl kreipėmės į Ministrą Pirmininką ir prašome ne tik skubiai imtis veiksmų, bet ir atsakyti, kodėl nesugebama išspręsti šios chroniškos problemos“, – teigia Seimo narė P. Kuzmickienė.  

Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė stebisi, kad SAM ne tik nebuvo sprendžiamos jau ne pirmus metus pastebimos tendencijos dėl vakcinos trūkumo, bet ir nebuvo imtasi veiksmų, didinant skiepijimo aprėptis ir taip siekiant suvaldyti apsilankymus pas gydytojus ir laboratorinių tyrimų apimtis.

P. Kuzmickienė sako, kad dėl vakcinos nuo gripo trūkumo negalėsime išplėsti ir asmenų, kuriems suteikiama galimybė pasiskiepyti nuo sezoninio gripo nemokamai rato, įtraukiant mokytojus, ikimokyklinio ugdymo pedagogus ir auklėtojus, socialinius darbuotojus.

Seimo narės savo kreipimęsi taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad po pernai metais įvykusio tymų protrūkio skiepų nuo gripo poreikis ženkliai išaugo.

 „Tikėtina, kad šiais metais skiepų poreikis dar labiau augs dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos“, – sako R. Morkūnaitė-Mikulėnienė

„Prašome Ministro Pirmininko skubiai imtis atitinkamų veiksmų, užtikrinant gripo vakcinos Lietuvoje pakankamumą, įskaičiuojant ir vakcinos kiekius, užtikrinančius galimybę išplėsti ir asmenų, kuriems suteikiama galimybė pasiskiepyti nuo sezoninio gripo nemokamai ratą, įtraukiant mokytojus, ikimokyklinio ugdymo pedagogus ir auklėtojus, socialinius darbuotojus“, – komentavo P. Kuzmickienė.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti