2020.08.13

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė ir partijos pirmininkas, Seimo opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis šiandien kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir Lietuvos Respublikos Vyriausybę, kviesdami padėti nukentėjusiems nuo represijų Baltarusijos piliečiams, suteikiant jiems gydymo ir reabilitacijos pagalbą bei ragina suteikti finansinę paramą Baltarusijos pilietinėms iniciatyvoms.

„Represijos ir prievarta prieš taikius protestuotojus Baltarusijoje, išėjusius į gatves išreikšti savo nepritarimo suklastotiems prezidento rinkimų rezultatams, kiekvieną dieną darosi vis brutualesni ir nežmoniškesni. Kol demokratinio pasaulio politikai ieško galimų sprendimo būdų, žalojama žmonių sveikata, kyla pavojus jų gyvybei, pasiekia žinios, kad Baltarusijoje medicininė pagalba jėgos struktūrų žalojamiems žmonėms nesuteikiama ar neprieinama. Humanitarinis koridorius – geras sprendimas teisinga linkme, tačiau svarbu tuo neapsiriboti. Šiuo metu ypatingai svarbu pademonstruoti Lietuvos pasiryžimą padėti nukentėjusiems nuo represijų Baltarusijos piliečiams. Puikiai suprantame, kad šalies sveikatos sistemoje turime struktūrinių iššūkių, o paslaugų teikimas nėra atkurtas pilna apimtimi, tačiau kartu negalime užmerkti akių nuo kaimyninėje šalyje liejamo kraujo. Todėl raginame Lietuvos Vyriausybę nedelsiant pasiūlyti sužeistiems protesto akcijose žmonėms atvykimo, gydymo ir reabilitacijos Lietuvoje pagalbą”, – teigia I. Šimonytė ir G. Landsbergis.

Kaip teigiama kreipimesi, Lietuva jau turi sėkmingą patirtį padėti tiek sužeistiems civiliams protestuotojams Maidane, tiek vėliau Ukrainos kariams, juos gydant ir atliekant reabilitaciją Lietuvoje karinio konflikto Ukrainoje metu. „Tokia pagalba pademonstravo solidarumą ir buvo bei tebėra labai svarbus ir simbolinis, ir praktinis pagalbos būdas. Represijos prieš taikius piliečius kaimyninėje Baltarusijoje reikalauja tokio paties neatideliotino mūsų veikimo bei pagalbos jiems”, – rašoma kreipimesi.

„Baltarusijoje jau ne pirmus metus vykdomas objektyvios žiniasklaidos ir kitų informacijos sklaidos šaltinių persekiojimas, o šios priemonės ir platformos šiuo kritiniu metu yra esminis objektyvių žinių tiek iš Baltarusijos, tiek jos piliečiams šaltinis, Vyriausybė turėtų būti pasirengusi glaudžiai bendradarbiaudama su Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovais remti pilietines ir informacines iniciatyvas, įgalinančias Baltarusijos žmonėms išreiškšti pilietines ir politines pozicijas, ginti savo teises, o tarptautinei bendruomenei – gauti informaciją apie įvykius. Būtent viešumas ir informacija Baltarusijos žmonėms bei pasaulio bendruomenei yra vienas iš būdų stabdyti režimo smurtą”, – pažymi I. Šimonytė ir G.Landsbergis.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti