Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijų namuose Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija tęsia apskritojo stalo diskusijas dėl pagrindinių programos temų su įvairiomis viešosios politikos interesų grupėmis. Antroji diskusija skirta kultūros politikai aptarti: „Kaip auginsime kūrybišką visuomenę?“.
Diskusijoje pažymėta, kad per šią kadenciją priimta 15 kultūrai svarbių teisėkūrinių aktų, tarp jų pagrindinis – Kultūros pagrindų įstatymas, Medijų rėmimo fondo įsteigimas, investicijos į e-kultūrą, mecenatystės skatinimas, augantis kultūros biudžetas ir kultūros sektoriaus darbuotojų atlyginimai, pelno mokesčio lengvata kinui iki 2029 m., lietuviško kino laimėjimai, leidybos lietuvių kalba situacija, 16 jau rekonstruotų kultūros objektų ir tebevykstanti kultūros objektų rekonstrukcija.
Pasak kultūros viceministro Vyginto Gasparavičiaus, mūsų pagrindinis tikslas – ne tik toliau investuoti į kokybišką turinį medijose, didinti kultūros prieinamumą, bet ir investuoti į kūrybinės ekonomikos bei verslumo kultūros srityje auginimą.
„TS-LKD programiniame manifeste „Ginti ir auginti“ kaip vienas iš svarbiausių prioritetų kultūros sektoriuje išskiriame darnų valstybinio ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimą: skatinsime teikti bendras kultūros paslaugas, o valstybinių kultūros įstaigų infrastruktūrą padarysime prieinamą NVO veikloms. Įgyvendinsime nacionalinės reikšmės kultūros erdvių projektus: duris atvers Nacionalinė koncertų salė „Tautos namai“, Kino paviljonas ir Nacionalinis architektūros institutas“, – būsimus darbus kultūros lauke vardijo V. Gasparavičius.
„Tačiau be taip vadinamų „kietųjų“ infrastruktūrinių kultūros projektų, būtina kalbėti apie kultūros turinį, kultūros sinergiją su švietimu. Labai džiaugiuosi, kad priėmėme kultūros pagrindų įstatymą, nes kultūra yra valstybės ir tautos siela bei garbė. Klestinčią kultūrą matome kaip esminę sąlygą tvirtai mūsų tapatybei palaikyti ir tarpusavio susikalbėjimo galimybėms plėsti – be jų neįmanoma rasti sutarimo. Be to, joks visuomenės auginimas neįmanomas atskyrus kultūrą ir švietimą, šios sistemos absoliučiai dera tarpusavyje“, – akcentavo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis.
Diskusijoje dalyvavo Seimo kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius, Seimo nariai Mindaugas Lingė, Paulė Kuzmickienė, Liudvika Pociūnienė, kino gamybos kompanijos „Studio Uljana Kim“ vadovė ir prodiuserė Uljana Kim, leidyklos „Lapas“ vadovė, leidėja ir redaktorė Ūla Ambrasaitė, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis, kino prodiuserė Marija Razgutė.
Kitas pokalbių ir diskusijų ciklo apie TS-LKD rengiamą programą susitikimas vyks rugpjūčio 29 d. aukštųjų technologijų, rugpjūčio 30 d. švietimo politikos temomis.