TS-LKD
2024.09.04

TS-LKD programoje įtvirtinta saugomų teritorijų plėtra ir miškų valdysenos pokyčiai

TS-LKD programoje įtvirtinta saugomų teritorijų plėtra ir miškų valdysenos pokyčiai

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija, tęsdama apskritojo stalo diskusijas dėl pagrindinių programos temų su ekspertais, aptarė gamtos apsaugos politiką diskusijoje: „Išsaugoti Lietuvos miškus ateities kartoms“.

Diskusijos metu Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė apžvelgė nuveiktus darbus, priimtus teisės aktus energetinės nepriklausomybės stiprinimo, miesto medžių apsaugos, atliekų tvarkymo, aplinkos tausojimo, statybų sektoriaus, žemės perdavimo savivaldybėms, gyvūnų gerovės, žuvų apsaugos srityse.

Kalbant apie ateities darbus aplinkosaugoje, TS-LKD pristatė dokumentą „Išsaugoti Lietuvos miškus ateities kartoms“.  Pasak vienos iš jo iniciatorių A. Gedvilienės, ketverių metų kadencijos pradžioje buvo sutariama, kad miškų politikos problemą gali išspręsti Nacionalinis miškų susitarimas (NMS), nubrėšiantis gaires dešimtmečiams į priekį. Pasibaigus NMS, susitarimas tarp skirtingų socialinių partnerių pasiektas iš dalies, o likę sprendimai dėl miškų apsaugos ir naudojimo balanso priklausys nuo politinės valios.

„Norėdami išspręsti su miškų politika susijusias problemas, siūlome keisti miškų naudojimo paskirties proporcijas, priimti mišką tausojančius vadybinius sprendimus. Siūlome aiškiai apsibrėžti, kad bent 30 procentų būtų saugomi, o trečdalis saugomi griežtai. Svarbu akcentuoti, kad saugomas teritorijas pirmiausia sieksime plėsti valstybiniuose miškuose. Savo ruožtu, gamtiniu požiūriu itin vertingus privačius miškus, būtina išpirkti arba tinkamai kompensuoti savininkams dėl veiklos apribojimų juose. Antra, siekdami didinti saugomų teritorijų plotą ir suprasdami, kad tokie pokyčiai sukuria ribojimus, siūlome susitelkti į valstybinių miškų valdysenos keitimą, sistemingai peržiūrėti valstybinių miškų naudojimo praktiką ir performuluoti urėdijaikeliamus tikslus, įtraukti vietos bendruomenes, taip užtikrinant, kad miškų politikoje būtų kuo daugiau atvirumo“, – prielaidas sėkmingam susitarimui dėl ateities miškų vardijo Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė A. Gedvilienė.

„Klausimas tikrai nelengvas, tačiau Nacionalinio miškų susitarimo metu neradome sprendimo tarp miško saugojimo ir jo naudojimo. Šis balanso tarp saugojimo ir naudojimo – esminis dalykas, apie kurį turime kalbėti ir ateityje mes, kaip politikai. Kita vertus, daug ekspertų pavyko susodinti už bendro stalo, diskutuoti apie miškų politiką ir tą pokalbį tęsime toliau“, – akcentavo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Justinas Urbanavičius, kalbėdamas apie tolimesnį procesą, siekiant susitarimo dėl miškų.

Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Aistė Gedvilienė, Justinas Urbanavičius, NVO aplinkosaugos koalicijos vadovė Lina Paškevičiūtė, miško biologijos ekspertas prof. Gediminas Brazaitis, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos pirmininkas dr. Algis Gaižutis bei kiti besidomintys aplinkos apsaugos politika Lietuvoje.

Kitas pokalbių ir diskusijų ciklo apie TS-LKD rengiamą programą susitikimas vyks rugsėjo 9 d. gynybos politikostema.

Kitos aktualijos

TS-LKD
2024.09.15

TS-LKD Suvažiavimas patvirtino programinį manifestą ateities Lietuvai

TS-LKD Suvažiavimas patvirtino programinį manifestą ateities Lietuvai
Skaityti daugiau
TS-LKD
2024.09.10

TS-LKD pasiūlė gynybos veiksmų planą: daugiau galimybių apginti Lietuvą

TS-LKD pasiūlė gynybos veiksmų planą: daugiau galimybių apginti Lietuvą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų