2020.08.04

„Už korupcijos skandalų epicentre atsidūrusią ministeriją atsakingas A. Veryga privalo trauktis“

„Už korupcijos skandalų epicentre atsidūrusią ministeriją atsakingas A. Veryga privalo trauktis“

Seimo narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pavaduotoja Monika Navickienė kreipėsi į Premjerą Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, ragindama ministrą prisiimti politinę atsakomybę už jo politinio pasitikėjimo komandos narei pareikštus įtarimus bei ministeriją krečiančius skandalus, o jam to nepadarius, ministro atsakomybės klausimą spręsti Premjerui.

„Vakar Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) pareiškė įtarimus sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei. Tai yra tiesioginė ministro atsakomybė – viceministrai pasirenkami ir paskiriami paties ministro ir paprastai niekada neveikia be vadovo žinios. Lietuva galbūt stovi ant naujos koronaviruso bangos slenksčio, o ministerija užuot buvusi kovos su koronavirusu flagmanu kasdien grimzta vis naujuose skandaluose. Visuomenė privalo turėti garantijas, kad naujo pavojaus akivaizdoje bus sugebėta tinkamai pasirūpinti žmonėmis, jų sveikata, bus užtikrintas deramas priemonių kiekis bei valstybiškas požiūris į jų įsigijimą. Kol kas iš šios ministerijos vadovybės girdime apie e-sveikatos sistemos problemas, neskaidrius sandorius ir kratas. Todėl raginu ministrą A. Verygą, nešiojantį garbingą šaulio uniformą, pasielgti garbingai – prisiimti politinę atsakomybę ir pasitraukti iš pareigų. Jei ministras nesitrauks, raginame Premjerą priimti sprendimą dėl A. Verygos atstatydinimo“, – sakė TS-LKD pirmininko pavaduotoja M. Navickienė.

Kaip vakar pranešė FNTT, viceministrė L. Jaruševičienė įtariama dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir, įtariama, piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti