TS-LKD europarlamentarai

Europos Parlamentas – svarbus politinių diskusijų ir sprendimų priėmimo ES lygmeniu forumas, kurio nariai, tiesiogiai renkami visų Sąjungos valstybių narių politikai, atstovauja žmonių interesams dalyvaudami rengiant ES teisės aktus ir užtikrina, kad kitos ES institucijos dirbtų demokratiškai.

Bėgant metams ir nuolat keičiant ES sutartis, Parlamentas įgijo dideles galias teisėkūros ir biudžeto srityse ir jomis naudodamasis kartu su valstybių narių vyriausybių atstovais ir Taryba gali nustatyti, kuria kryptimi turi būti įgyvendinamas Europos projektas. Tai darydamas Parlamentas siekė remti demokratiją ir žmogaus teises ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. 

Europos Parlamentą sudaro 751 nariai, išrinkti 28-iose išsiplėtusios Europos Sąjungos valstybėse narėse. Nuo 1979 m. Parlamento nariai per tiesioginius visuotinius rinkimus renkami penkerių metų laikotarpiui. Kiekviena šalis sprendžia dėl to, kaip joje vyks rinkimai, tačiau turi užtikrinti lyčių lygybę ir slaptą balsavimą.

ES rinkimai grindžiami proporciniu atstovavimu. Vietos skiriamos atsižvelgiant į kiekvienos valstybės narės gyventojų skaičių.

Europos Parlamento nariai susiskirstę frakcijomis: jie grupuojami ne pagal pilietybę, o pagal politines pažiūras. Šiuo metu Europos Parlamente yra 8 frakcijos.

Frakcijai sukurti reikalingi 25 Parlamento nariai, be to, frakcijoje turi būti atstovaujama bent ketvirtadaliui valstybių narių. Parlamento narys negali priklausyti daugiau negu vienai frakcijai.

Kai kurie Parlamento nariai nepriklauso jokiai frakcijai; jie vadinami nepriklausomais nariais.

 Lietuvai Europos Parlamente atstovauja 2009 m. išrinkti Laima Liucija Andrikienė ir Algirdas Saudargas.