2020.05.14

A. Bilotaitė siūlo Antikorupcijos komisijai tirti LRT tyrimo medžiagą dėl galimai neskaidrios susisiekimo ministro J. Narkevič veiklos

A. Bilotaitė siūlo Antikorupcijos komisijai tirti LRT tyrimo medžiagą dėl galimai neskaidrios susisiekimo ministro J. Narkevič veiklos

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją dėl žiniasklaidos paviešintos informacijos apie tai, kad susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič, dar eidamas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, galimai vykdė savo gyvenamojo namo remontą savivaldybės viešųjų pirkimų konkursus laimėjusių įmonių lėšomis.

„Antikorupcijos komisija labai principingai privalo įvertinti LRT tyrimo medžiagą. Jeigu tiesa tai, kad eidamas vadovaujamas pareigas Vilniaus miesto savivaldybėje J. Narkevič remontavo savo namą valstybės biudžeto lėšomis, tai būtų klasikinis valdžios korupcijos pavyzdys. Dabar būdamas vienu svarbiausių valstybės pareigūnų ministras privalo atsakyti į viešai iškeltus klausimus nelaukdamas teisėsaugos tyrimo pabaigos“, – teigia A. Bilotaitė.

Parlamentarė Antikorupcijos komisijai taip pat siūlo pasidomėti Susisiekimo ministerijos ketinimais pasirašyti sutartį su personalo atrankos įmone UAB „Pharmanet“, kuri, kaip skelbiama, per 2019 metų LR Prezidento rinkimus įdarbino tuomet kandidato Sauliaus Skvernelio komandos narius. Susisiekimo ministerijos atstovų teigimu, ši bendrovė turėtų vykdyti AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybos narių atranką.

„Klausimų kelia šios įmonės sėkmė Vyriausybės skelbiamuose viešųjų pirkimų konkursuose. Kitas ne mažiau svarbus klausimas, kaip ministerija vykdo valstybinių įmonių vadovų atrankas. Iki šiol neišgirdome atsakymų dėl Klaipėdos uosto vadovo konkurso, kurį laimėjo kandidatas, net nedalyvavęs pirminėje atrankoje. Ar AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybos atranka irgi bus vykdoma politinių simpatijų ir asmeninių draugysčių pagrindu?“, – svarsto A. Bilotaitė.

Antikorupcijos komisija priėmė sprendimą pradėti tyrimą dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovo konkurso skaidrumo.  Į balandžio 22 d. komisijos posėdį susisiekimo ministras neatvyko.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti