A. Kubilius
2016.07.01

A. Kubilius. Gerai, kad tai yra paskutinė visa šios valdžios Seimo sesija

Penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius taip kalbėjo apie ką tik pavasario Seimo sesiją baigusią valdančiąją daugumą: „Pati didžiausia šios valdžios bėda, kad ji praranda strateginę kryptį. Tai ne kartą yra sakiusi ir Prezidentė.

Penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius taip kalbėjo apie ką tik pavasario Seimo sesiją baigusią valdančiąją daugumą: „Pati didžiausia šios valdžios bėda, kad ji praranda strateginę kryptį. Tai ne kartą yra sakiusi ir Prezidentė. Svarstytas socialinis modelis yra atspindys to, kad valdžia strategiškumo nesugebėjo išlaikyti svarstant šį ypač svarbų įstatymų paketą. Pavyzdžiui, „Sodros“ pertvarkoje, nors buvo skelbta, kad bus atliekamos didelės reformos ir bazinė pensija iš „Sodros“ biudžeto bus perkelta į valstybės biudžetą, ką tikrai reikėtų daryti, bet to nepadaryta. Dėl Darbo kodekso, išties reikia naujo darbo santykių reguliavimo, bet be valdžios lyderystės Darbo kodekso svarstymas Seime pavirto gana chaotišku procesu ir pasakyti, kad kodeksas yra labai aukštos kokybės, kad jame nėra spragų, nedrįsčiau. Neatmetu, kad ir Prezidentė turės jam pastabų, tad prie šio dokumento reikės dar sugrįžti“.

Laidoje užsienio politikos reikalus gerai išmanančio A. Kubiliaus klausta apie Didžiosios Britanijos referendumo „Brexit“ pasekmes pasaulio, Europos ir Lietuvos tolesnei ekonomikos bei geopolitikos raidai.

„Patį sprendimą vertinu kaip klaidingą, tačiau reikia atsižvelgti į tautos daugumos pasirinkimą, – pažymėjo A. Kubilius. – Maždaug prieš trejetą metų po garsiosios Didžiosios Britanijos premjero Deivido Kamerono (David Cameron) kalbos sakiau, kad daroma klaida, kad referendumas, nors ir demokratiškas, bet neprognozuojamas instrumentas, kurio rezultatus gali lemti ne žmonių mąstymo racionalumas, o kokios nors emocijos. Ir štai turime rezultatą, kuris sukelia daugybę sumaišties ir pačioje Didžiojoje Britanijoje. Vakar matėme, kad buvęs Londono meras Borisas Džonsonas (Boris Johnson) atsiėmė savo kandidatūrą siekti konservatorių lyderio posto, nes jo artimiausias draugas teisingumo ministras Maiklas Gouvas (Michael Gove), regis, jį išdavė, nes pats nutarė kandidatuoti į lyderius. Leiboristų pusėje tiek pat sumaišties, sumaišties yra ir Europoje. Nesinori numatyti juodų perspektyvų, bet tai didelį susirūpinimą turintis kelti įvykis, nes mūsų geopolitiniam saugumui iškyla gana nemaža grėsmė ir ne tik todėl, kad Britanija buvo ir yra stiprus mūsų partneris, bet ir todėl, kad Britanijos pavyzdys parodo, kaip tokie scenarijai, kuriuos manėme esančius neįmanomus, gali tapti realybe. Gali suveikti domino efektas, kai iš paskos seks Nyderlandai, mėgstantys referendumas, Prancūzija, Graikija“.

Seimo opozicijos lyderis pažymėjo, kad „Brexit“ rezultatas nėra geras Didžiosios Britanijos ekonomikai, bet jis nėra geras ir Europos ekonomikai. Tai supranta patys „Brexit“ šalininkai, galbūt todėl ir realios Didžiosios Britanijos atsiskyrimo procedūros nepradedamos.

Laidoje kalbėta ir apie Seime svarstytą Konstitucijos pataisą dėl šeimos apibrėžimo. A. Kubilius akcentavo, kad šį klausimą svarstyti reikia pirmiausia dėl vaikų. Vyresniajai kartai aiškinti, kas yra šeima, tikrai nebūtina, nes tai – savaime suprantama.

„Lietuvoje priimant Konstituciją niekam nekilo abejonių, ką reiškia terminas šeima. Abejonės kilo po Konstitucinio Teismo išaiškinimo prieš keletą metų, kurį galima buvo suprasti, kad Lietuvoje šeima galima suprasti ir dviejų tos pačios lyties asmenų tam tikrą bendrą gyvenimą. Todėl ir kilo iniciatyva ieškoti tikslesnių apibrėžimų, – sakė A. Kubilius. – Tačiau aš akcentuočiau kitą šio klausimo pusę – vaikus. Garsiausi pasaulio psichologai ir sociologai seniai yra įrodę, kad vaikui augti ir užaugti normaliu piliečiu bei žmogumi visada yra geriau, jei jis turi abu tėvus. Todėl valstybė gali ir turi parodyti, kaip jai svarbus vaikas. Švedai yra ištyrę, kad vaikas, kurio tėvai nesusituokę, turi žymiai didesnę tikimybę, kad liks gyventi su vienu iš tėvų. Valstybė turėtų parodyti jauniems žmonėms, kad prieš priimdami sprendimą gyventi susituokus ar ne, jie turi galvoti ne tik apie save, bet apie savo vaikus“.

Interviu pabaigai – apie vasaros atostogas. A. Kubilius atsakė konkrečiai: Europa ir dviračiai.

Visą interviu su Seimo opozicijos lyderiu A. Kubiliumi galite peržiūrėti čia: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/opozicija/laidoje-opozicijos-lyderis-andrius-kubilius?soundtrack=1

Opozicijos lyderį kalbino žurnalistas Tadas Grabys.

Kitos aktualijos

I. Šimonytė
2024.04.23

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine
Skaityti daugiau
I. Šimonytė
2024.04.17

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų