2019.11.06

A. Kubilius inicijuoja Europos Parlamento narių „ES Rytų Kaimynystės Forumą“ ir dešimtmečio strategijos Rytų Partnerystės valstybėms svarstymą

A. Kubilius inicijuoja Europos Parlamento narių „ES Rytų Kaimynystės Forumą“ ir dešimtmečio strategijos Rytų Partnerystės valstybėms svarstymą

Lapkričio 12 d. Europos Parlamente Briuselyje bus pristatyta europarlamentaro Andriaus Kubiliaus iniciatyva parengta „Trio strategija 2030“, kuri skirta labiausiai pažengusioms Rytų Partnerystės valstybėms – Ukrainai, Sakartvelui ir Moldovai – bei integracijos į Europos Sąjungą (ES) reformų įgyvendinimui ir bendradarbiavimui su ES ateinantį dešimtmetį.

Dokumentas bus pristatytas A. Kubiliaus organizuojamame „ES Rytų Kaimynystės Forume“, kuris turėtų tapti tradiciniu reguliariu neformaliu Europos Parlamento narių forumu, skirtu tam, kad Parlamente vyktų intensyvesnės diskusijos Rytų Partnerystės strateginės perspektyvos klausimais, siekiant paskatinti šio regiono europinę integraciją.

Pirmajame Forumo renginyje, kurioje bus pristatyta „Trio strategija 2030“ dalyvaus aukšto rango pareigūnai iš Europos Komisijos, Europos išorės veiksmų tarnybos, politikos ekspertai ir įvairių parlamento politinių grupių atstovai.

„Prieš dešimt metų Europos Sąjunga prisiėmė atsakomybę dėl šio regiono ateities ir inicijavo Rytų Partnerystės strategijos įgyvendinimą. Nors pasiekta nemažai, tačiau reikia padaryti dar daug. Reformų įgyvendinimas priklausys ne tik nuo Rytų Partnerystės valstybių, tačiau ir nuo ES išminties bei dinamiškumo naudojant ES integracijos minkštąsias galias ir naujus paramos instrumentus. Mūsų tikslas – pradėti ilgalaikį Europinį Trio procesą, kuris dar stipriau paremtų toliausiai pažengusias integracijos keliu, ES asocijuotas valstybes – Ukrainą, Sakartvelo ir Moldovą“, – pabrėžia A. Kubilius.

Europarlamentaro teigimu, Rytų Partnerystės strategijos tikslai ir instrumentai turėtų atliepti ambicingą integracijos į ES reformų kelią pasirinkusių valstybių – Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos – poreikius, lūkesčius ir interesus. Tam  siūloma Trio strategijos įgyvendinimui burti ES šalių, kurioms rūpi Rytų Partnerystės sėkmė, neformalią koaliciją. Jos branduolyje galėtų būti tokios valstybės, kaip Lietuva, Lenkija, Švedija, Vokietija, Kroatija, Čeikija, kurios iki 2030 m. taip pat pirmininkaus ES (Lietuva – 2027 metais). Panaši ES narių koalicija buvo suburta Vokietijos iniciatyva 2014 metais, siekiant paspartinti Vakarų Balkanų integraciją.

A. Kubilius pažymi, kad Rytų Partnerystės valstybių ir jų gyventojų, esančių ES ir Rusijos kaimynystėje, perspektyva svarbi ne tik pačiam regionui, bet ir viso Europos kontinento ateičiai.

„Šį regioną turime laikyti galimybe visai Europos Sąjungai paremti stabilumą ir saugumą savo kaimynystėje. Ukrainos, kitų Rytų Partnerystės šalių sėkmės pavyzdys gali būti efektyviausiu instrumentu, siekiant padėti net ir  Rusijai transformuotis į europietišką demokratiją“, – sako EP narys.

Kitos aktualijos

2020.10.20

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę
Skaityti daugiau
2020.10.17

G. Landsbergis ir J. Šiugždinienė kreipėsi į atsakingas institucijas dėl paveldo niokojimo Kaune

G. Landsbergis ir J. Šiugždinienė kreipėsi į atsakingas institucijas dėl paveldo niokojimo Kaune
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

BALSUOK UŽ TĖVYNĖS SĄJUNGĄ