2016.03.22

Kreiptasi į Valstybės kontrolę dėl AB „Lietuvos energijos“ veiklos audito

Andrius Kubilius ir Dainius Kreivys kreipėsi į Valstybės kontrolę, prašydami atlikti Energetikos ministerijos bei Finansų ministerijos valdomos AB „Lietuvos energija“ valstybinį veiklos auditą.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Andrius Kubilius ir Dainius Kreivys kreipėsi į Valstybės kontrolę, prašydami atlikti Energetikos ministerijos bei Finansų ministerijos valdomos AB „Lietuvos energija“ valstybinį veiklos auditą.

Kreipimesi prašoma nustatyti, „ar minėti subjektai atlikdami jiems pavestas viešojo ir vidaus administravimo veiklas, vykdydami valstybės turto valdymą, naudojimą ir disponavimą nenusižengė teisėtumo, ekonominio pagrįstumo reikalavimams, ar tinkamai atliko teisės aktais jiems pavestas prievoles, ar dėl jų veiksmų ar neveiklumo valstybei nebuvo padaryta didelės apimties žala“.

Seimo nariai teigia, kad „Energetikos ministerija nesuformavo reikiamos energetikos politikos ir teisinės aplinkos kogeneracinių jėgainių atsisakymui ir faktiniam sunaikinimui“, o 2015 m. spalio 7 d. Vyriausybės nutarimas Nr. 1083 „Dėl viešuosius interesus atitinkančių paslaugų teikėjų ir viešuosius interesus atitinkančių paslaugų teikimo apimties 2016 metams nustatymo“ prieštarauja šiuo metu galiojantiems energetikos sistemos saugumo, ekonominio pagrįstumo, mažiausių sąnaudų ir poveikio elektros energijos kainai galutiniams vartotojams kriterijams, teisinio tikrumo, nediskriminavimo, skaidrumo bendriesiems principams  bei pažeidžia viešąjį interesą.

Be to, anot A. Kubiliaus ir D. Kreivio, neracionalus VIAP lėšų naudojimas tiesiogiai sąlygoja elektros energijos kainos augimą galutiniams vartotojams. Pažymėtina, kad neremiant Elektros energijos gamybos termofikaciniu režimu, tai daro įtaką ir šilumos kainų vartotojams padidėjimui.

Kitos aktualijos

2020.07.02

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre
Skaityti daugiau
2020.07.01

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti