2019.11.14

A. Kubilius kandidato į komisarus kaimynystei ir plėtrai klausė dėl geopolitinių tikslų Rytų partnerystės valstybėse

A. Kubilius kandidato į komisarus kaimynystei ir plėtrai klausė dėl geopolitinių tikslų Rytų partnerystės valstybėse

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius ketvirtadienį Briuselyje vykstančiuose Vengrijos kandidato į Europos Komisijos komisarus Kaimynystei ir plėtrai Olivje Varheli (Olivér Várhelyi) klausymuose teiravosi, kokie turėtų būti Europos Sąjungos ilgalaikiai tikslai Rytų Partnerystės regionui. Taip pat europarlamentaras klausė, kokius konkrečius geopolitinius tikslus šiose valstybėse, kurios yra geopolitiškai ypač svarbios Europos Sąjungai, kandidatas norėtų pasiekti asmeniškai. Pasak A. Kubiliaus, naujoji Komisijos pirmininkė Ursula von der Layen deklaravo, kad naujoji Komisija bus geopolitinė.

„Savo pareiškime Jūs teigėte, kad Ukraina yra „Europos Sąjungai geopolitiškai ypač svarbi. Sutinku su Jumis, kad Europos kontinento geopolitika yra susitelkusi į Rytų Kaimynystės regioną, o čia geopolitinė situacija yra labai aiški: trys šalys (Ukraina, Gruzija, Moldova) nori integruotis į ES; Kremlius šiai integracijai priešinasi; ES padeda šioms valstybėms, tačiau negali pažadėti pilnos integracijos“, – sakė A. Kubilius.

Kandidatas į komisarus Olivér Várhelyi teigė, jog „visiška Ukrainos integracija į ES yra tai, ko prašo Ukraina“. Pasak jo, Europos Sąjunga privalo siekti saugumo ir stabilumo Rytų kaimynystės regione ir padėti šio regiono valstybėms (pirmiausia – Ukrainai) sukurti tvirtą rinkos ekonomiką, kuri pritrauktų tiesiogines užsienio investicijas, kurtų darbo vietas ir skatintų šalies augimą.

„Man tai bus prioritetas, nes viena pažeidžiamumo priežasčių, kuri naudinga vienai iš jos kaimynių, yra stiprios ekonomikos nebuvimas. Tad aš noriu padaryti viską, kas įmanoma, kad padėčiau integruotis į kiek įmanoma daugiau ES politikos sričių jau dabar“, – sakė O. Várhelyi.

Jis pabrėžė, jog esminis geopolitinis tikslas – sukurti stabilumą ir saugumą Rytų Partnerystės valstybėse.

Taip pat A. Kubilius domėjosi, kaip kandidatas ketina elgtis dėl situacijos Moldovoje.

„Majos Sandu vyriausybė buvo nuversta, kadangi ji, siekdama kovoti su korupcija, sumažinti oligarchiją ir apginti įstatymo viršenybę valstybėje, norėjo reformuoti Generalinio Prokuroro biurą. To tikėjosi Moldovos žmonės. Moldovoje trūksta politinio stabilumo, –  kalbėjo europarlamentaras. – Jeigu būsite patvirtintas, tai bus pirmoji krizė, kurią turėsite spręsti. Kaip ketinate siūlyti šią situaciją spręsti, nepakenkiant ES tikslams ir Moldovos ateičiai?”.

Atsakydamas į klausimą O. Varheli teigė, kad jeigu reformos Moldovoje bus sustabdytos, Europos Sąjungos finansinė parama bus įšaldyta, kaip tai jau buvo padaryta praeityje.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti