2018.10.16

A. Kubilius kreipėsi į Seimo etikos sargus dėl šiurkštaus Seimo statuto pažeidimo

A. Kubilius kreipėsi į Seimo etikos sargus dėl šiurkštaus Seimo statuto pažeidimo.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkę Ritą Tamašunienę, prašydamas anuliuoti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narės Agnės Širinskienės pataisos įstatymo projektui Nr. XIIIP-2470 (siūloma Vyriausybei suteikti galimybę skolintis dėl 2 proc. BVP gynybai užtikrinimo) balsavimą. Tokį prašymą Seimo narys motyvuoja šiurkščiu Seimo statuto XXII ir XXIII skirsnių nuostatų pažeidimu.

„Vyriausybė rugpjūčio 31 d. registravo įstatymo projektą Nr. XIIIP-2470 ir šioje įstatymo pataisoje įrašė konkrečią papildomą nuostatą dėl skolinimosi 2 proc. BVP gynybai užtikrinimo. Svarstymo metu Seimo nariai galėjo pasiūlyti pataisas, tačiau niekas tokių pataisų nepateikė. Rugsėjo 25 d. A. Širinskienė pateikė visai naują nuostatą, kurioje pasiūlė nustatyti, kad Vyriausybė gali skolintis ir papildomam partijų finansavimui. Ši nuostata buvo įregistruota kaip pataisa Vyriausybės pateiktam originaliam projektui Nr. XIIIP-2470, nors Vyriausybė savo pateiktame projekte jokių nuostatų dėl partijų finansavimo nebuvo pateikusi. Taigi, Vyriausybė savo projekte siūlė įrašyti naują nuostatą dėl, tarkime, „grūdų pirkimo“, tuo metu A. Širinskienė pateikė pataisą ne dėl „grūdų pirkimo“, o dėl „trąšų pirkimo“, – komentavo A. Kubilius.

Primename, kad Lietuvos Respublikos Seimo statuto XXII ir XXIII skirsniai aiškiai nustato, kad įstatymo svarstymo ar priėmimo Seimo posėdyje metu galima registruoti ir svarstyti tik tokias pataisas įstatymo projektui, kuriose yra siūloma keisti tik tas nuostatas, kurios yra išdėstytos pradėtame svarstyti įstatymo projekte.

Kitos aktualijos

2020.05.28

Siūloma Vilniaus miestui nupirkti Lietuvos edukologijos universiteto stadioną ir jį rekonstruoti

Siūloma Vilniaus miestui nupirkti Lietuvos edukologijos universiteto stadioną ir jį rekonstruoti
Skaityti daugiau
2020.05.28

Konservatoriai prašo Viešųjų pirkimų tarnybos griežtai vertinti bandymus dangstytis pandemija

Konservatoriai prašo Viešųjų pirkimų tarnybos griežtai vertinti bandymus dangstytis pandemija
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti