2019.04.10

A. Kubilius ragina Premjerą atsakyti į klausimus dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje atlikto audito

A. Kubilius ragina Premjerą atsakyti į klausimus dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje atlikto audito

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius, frakcijos vardu, kreipėsi į Ministrą pirmininką Saulių Skvernelį dėl padėties ministerijose.

Anot parlamentaro, įsigilinus į Susisiekimo ministerijos vidaus audito skyriaus atliktą 2016-2018 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir jai pavaldžių 17 institucijų galimos korupcijos tikimybės viešuosiuose pirkimuose vidaus auditą, atskleistas šokiruojantis vaizdas – nustatyta galima 288 072,82 Eur žala, Švietimo informacinių technologijų centre (ŠITC) atsakingame už Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) informacinių technologijų ūkį, nėra darbuotojų išmanančių IT sistemų kūrimo principų, o Nacionaliniame egzaminų centre (NEC) yra didžiausias nepotizmo rizikos intensyvumas, kuris siekia net 27,08 proc.

„Akivaizdu, jog ministerija šiuos kelerius metus veikė neturėdama jokios efektyvios vidaus audito sistemos. Matydami tokią didelį susirūpinimą keliančią situaciją vienoje ministerijoje įtariame, kad panaši ji gali būti ir kitose, ypač tose, kurios valdo didelius pinigus ir kuriose vykdomi didžiausi viešieji pirkimai – Žemės ūkio, Vidaus reikalų, ir galbūt Socialinės apsaugos ir darbo ministerijose“, – sakė A. Kubilius.

A. Kubilius kreipimesi Ministro Pirmininko prašo įvertinti vidaus audito sistemų veikimą visose Lietuvos ministerijose bei atsakyti, ar jį, kaip Premjerą, tenkina ministerijų, ypač aukščiau minėtų trijų, vidaus audito sistemos.

Kartu A. Kubilius Premjerui siūlo apsvarstyti galimybę Vyriausybės lygiu sukurti centralizuotą vidaus audito sistemą, paremtą Susisiekimo ministerijos vidaus audito skyriaus pavyzdžiu ir tokiu būdu užtikrinti, kad nė vienoje ministerijoje negalėtų susiformuoti tokios ypač plačiai paplitusios neskaidrumo ir nepotizmo praktikos, kokios susiformavo ŠMSM Premjero valdymo laikotarpiu.

 

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti