Šiandien vykstantis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Suvažiavimas vieningai priėmė deklaraciją „Tikime šviesia Lietuva“, kurioje užsibrėžia tikslą atkurti žmonių viltį ir tikėjimą skaidria, stipria, klestinčia ir išmania, europietiška ir svarbiausia – šviesia Lietuva. Pagrindinis uždavinys – politinės tautos ir laisvos visuomenės išlikimas geopolitinių iššūkių ir globalizacijos akivaizdoje.

Deklaracijoje įsipareigojama saugoti ir ginti Lietuvos demokratiją ir šimtametę valstybingumo tradiciją, laisvą pilietinę visuomenę ir jos žodį, politinį pliuralizmą ir konkurenciją tarp stiprių politinių partijų. Taip pat pabrėžiama būtinybė turėti stiprias, korupcijos ir valstybei nedraugiškų jėgų įtakoms atsparias tradicines partijas, kurios sugebėtų įvykdyti tai, ką žada žmonėms. Pabrėžiama, jog didžiulę grėsmę demokratijai kelia ir šalies politikos atstovų susvetimėjimas bei antidemokratinės nuotaikos. Teigiama, jog netikima „nepartinių“, vieno asmens dominuojamų personalinių trumpalaikių politinių junginių perspektyva.

„Nors mūsų valstybė yra turtingesnė, saugesnė ir demokratiškesnė nei kada nors iki šiol, vis dar negebame užtikrinti, kad mūsų žmonės būtų tikrai laimingi savo žemėje, neturėtų ir nenorėtų išvykti iš savo tėvynės. Mūsų ūkis dar nėra pasiekęs trokštamo vakarietiško lygmens, demokratijos pamatus plauna susinaikinimo pagundos, o saugumo srityje pasirodo nauji, dar neperprasti, todėl itin grėsmingi, iššūkiai. Mūsų žmonės matydami vis naujus tos pačios oligarchinės politikos projektus su vis naujais pavadinimais ir šūkiais, praranda viltį, kad Lietuvoje iš tikrųjų gali būti geriau. Kartu su problemomis matome ir didžiules Lietuvos galimybes: žmones, kurie atlieka stulbinančius mokslo atradimus; jaunus kūrėjus, kurie stebina pasaulį savo talentais ir išmone; mokytojus, gydytojus, kultūros ir kitų sričių darbuotojus, kurie rūpinasi mūsų ateitimi. Turime daug talento ir neišnaudoto potencialo, kurį privalome pagaliau pažadinti, kad po rūke paskendusios aušros ateitų giedras rytas“, – teigė Andrius Kubilius.

Deklaracijoje akcentuojamas dėmesys skurdo ir socialinės atskirties mažėjimui, žmonių galimybei gyventi oriai ir materialiai apsirūpinus. Taip pat teigiama, jog Lietuva turi didžiulį ekonominį potencialą, tačiau tai, kas pasiekta – tik dalis tikslo, į kurį turime eiti. Išskiriamos išmanios ekonomikos, energetikos, konkurencingos pramonės šakos. Teigiama, jog reikia sutelkti valstybės resursus į mokslu ir technologijomis grįstą ekonomikos vystymą ir pritaikyti jį versle. Taip pat, jog energetinį saugumą pasieksime sparčiau sinchronizuodamiesi su vakarietiška elektros energijos sistema, atkakliai kovodami prieš Astravo AE ir sukurdami pakankamus vidinius energijos gaminimo pajėgumus.

Kartu dokumente pabrėžiama būtinybė keisti Lietuvos švietimo sistemą – visi turi gauti tas pačias kokybiško švietimo galimybes, nesvarbu, kuriame regione gyvenama. Turime permąstyti švietimo turinio kokybę ir kryptį, mokymo būdus, pasirengti ir sujungti geriausius, šiuolaikiškiausius universitetus, negaištant laiko gelbėjimo operacijoms tiems, kurių išgelbėti nebepavyks.

Taip pat išskiriama ir kardinali sveikatos apsaugos sistemos pertvarka – šioje sistemoje vis dar per daug sovietinio palikimo, polinkio ir to laikmečio suformuotų tradicijų, todėl siekiant turėti gyvybingą visuomenę, būtina užtikrinti kokybišką sveikatos apsaugą.

„Šiandien TS-LKD minint dvidešimt penktąjį jubiliejų, galiu drąsiai teigti, patyrė ne vieną išbandymą ir susidūrė su daugybe iššūkių. Neabejojame, kad jų ne ką mažiau laukia ir ateityje, todėl mes keičiamės ir siekiame būti ta politinė jėga, kuri turi aiškius įsipareigojimus žmonėms, geba įsiklausyti į lūkesčius, keistis ir priimti sprendimus, kurių reikia jau šiandien. Kartu permąstydami savo politinę darbotvarkę, kad ji geriau atspindėtų žmonių lūkesčius ir siūlytų drąsius sprendimus šviesesnės Lietuvos kūrimui, kviečiame visus, kurie pritaria mūsų krypčiai, jaučia atsakomybę už savo valstybę ir jos ateitį, jungtis į plačią koaliciją – Lietuvos žmonių sambūrį, kuriame ieškosime sutarimo ir sprendimų šviesesnės Lietuvos kūrimui“, – sakė A. Kubilius.

Kitos aktualijos

2020.08.13

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos
Skaityti daugiau
2020.08.13

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti