A. Petrošius
2023.06.13

A. Petrošius: užsiuvamos visos įmanomos kišenės neskaidriam pasipinigavimui

A. Petrošius: užsiuvamos visos įmanomos kišenės neskaidriam pasipinigavimui

Seimas šiandien priėmė LR Vietos savivaldos įstatymo pakeitimus, nuo kurių įsigaliojimo momento savivaldybių tarybų nariai visoje Lietuvoje gaus fiksuotą atlygį, sieksiantį 20 proc. tos savivaldybės mero atlyginimo dydžio.

Vienas projekto iniciatorių, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Audrius Petrošius teigia, kad naujai nustatyta tvarka bus aiški, skaidri ir vienodai taikoma visose Lietuvos savivaldybėse.

„Naująja atlygio sistema yra užsiuvamos visos įmanomos kišenės neskaidriam pasipinigavimui, kadangi ji apims visus iki tol galiojusius finansinius elementus: atlygį už dalyvavimą posėdžiuose bei pasirengimą jiems, kompensacijas už savivivaldybės tarybos nario patirtas išlaidas einant pareigas, vadinamąsias kanceliarines išmokas, taip pat savivaldybių administracijų pareigas aprūpinti tarybų narius reikalinga kompiuterine technika“, – teigia Seimo narys A. Petrošius.

A.Petrošius taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad už posėdžių nelankymą bus proporcingai mažinamas atlygis, kuris, be kita ko, bus viešai skelbiamas savivaldybių interneto svetainėse. Po diskusijų tarp ministerijų, paaiškėjo ir atlygio apmokestinimo tarifas.

„Po svarstymo stadijos Seime buvo keliami klausimai dėl būsimo atlygio apmokestinimo tarifų. Išsiskiriant požiūriams, Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas kreipėsi į Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas, siekdamas gauti aiškų ir nedviprasmišką išaiškinimą. Paaiškėjo, jog gaunamas atlygis bus apmokestinamas 20 proc. gyventojų pajamų mokesčio, taip pat 8,72 proc. pensijų socialinio draudimo bei 6,98 proc. sveikatos draudimo įmokomis. Bendras apmokestinimo tarifas sieks 35,70 proc.“, – būsimus pakeitimus detalizuoja A. Petrošius.

Pasigirdus atskirų savivaldybių nuogąstavimams, esą naujoji atlygio sistema keliskart padidins lėšų poreikį, šio klausimo išvadų rengėjas Seimo narys A. Petrošius griežtas.

„Pradėjus gilintis į atskirų savivaldybių situacijas, paaiškėjo, kad jų atstovai, siekdami patvirtinti savo pozicijas, manipuliavo skaičiais, pateikdami atskirus elementus iš visos sistemos, nurodydami tik vidutinį gaunamą atlygį, tačiau nutylėdami apie gaunamas kanceliarines išmokas ar tarybų narių aprūpinimą kompiuterine technika.

Paaiškėjo atvejai, kad savivaldybėse, kurios džiaugėsi mažomis kanceliarinėmis išmokomis, kartais egzistuoja galimybės gauti atlygį už posėdžiuose praleistą laiką, taip pat už ženklų skaičių valandų pasirengimo jiems, pvz. Kazlų Rūdos savivaldybėje bendras darbo valandų skaičius neturi viršyti 40 valandų, numatant ir iki 120 eurų siekiančias kanceliarines išmokas arba numatant siauresnes galimybes gaunamam atlygiui, tačiau nustatant reikšmingas kanceliarines išmokas, kurios, pavyzdžiui, Molėtuose ar Rietave siekia 0,5 MMA, kas šiandien dienai yra 420 eurų. Kai kuriose didelėse savivaldybėse šie dydžiai buvo mažesni. Pavyzdžiui, Klaipėdoje, kanceliarinės išmokos jau ne vienerius metus negali viršyti 300 eurų.“, – teigia Seimo narys A. Petrošius.

Kontaktams:

Seimo narys Audrius Petrošius

Tel. (8 5) 239 6628

El. p. Audrius.Petrosius@lrs.lt

Kitos aktualijos

A. Kubilius
2024.05.09

Europos Parlamento nario Andriaus Kubiliaus kalba Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečio ir Europos dienos minėjime

Europos Parlamento nario Andriaus Kubiliaus kalba Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečio ir Europos dienos minėjime
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2024.05.09

Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienė: Didžioji Europos diena bus tada, kai laimės Ukraina

Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės kalba Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečio ir Europos dienos minėjime:
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų