2020.10.29

A. Vyšniauskas kreipėsi į VTEK dėl Evaldo Gusto paskyrimo Žemės ūkio ministerijai pavaldžios įstaigos vadovu

A. Vyšniauskas kreipėsi į VTEK dėl Evaldo Gusto paskyrimo Žemės ūkio ministerijai pavaldžios įstaigos vadovu

Į 2020-2024 m. Seimą išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Andrius Vyšniauskas kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl Žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto galimo skyrimo VšĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro generaliniu direktoriumi ir prašo nustatyti, ar E. Gustui neturi būti taikomas vienerių metų „atšalimo laikotarpis“.

„Matome, kad nueinanti valdžia visomis išgalėmis stengiasi savo politikus, kurie rinkimų nelaimėjo, sukišti į šiltas pavaldžių įstaigų institucijas. Ypač tokių paskyrimų regime ne kur kitur, kaip Žemės ūkio ministerijoje. Šis konkretus, naujausias Evaldo Gusto paskyrimo atvejis kelia abejonių dėl jo legalumo, nes Viešųjų̨ ir privačių̨ interesų derinimo įstatymas aiškiai sako, kad jeigu tu buvai valstybės politiku, tai tu negali vienerius metus tapti tau pavaldžios įstaigos vadovu. Akivaizdu, kad E. Gustas būdamas žemės ūkio viceministru tikrai dalyvavo priimant sprendimus dėl VšĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro veiklos. Todėl VTEK turi pasakyti savo nuomonę“, – teigia A. Vyšniauskas.

A. Vyšniauskas pastebi, kad bus akylai stebimi visi svarbiausi paskyrimai ir konkursai, kuriuos vykdo dabartinė valdžia, nes yra akivaizdu, kad po pralaimėtų rinkimų norima išlaikyti įtaką ir sukišti savus kadrus į įvairias institucijas – tai valstybei žalinga praktika.

Kitos aktualijos

2020.11.24

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke
Skaityti daugiau
2020.11.19

„Kelias į problemų sprendimą, visų pirma, slypi atvirume“

Kandidatės į Ministrus Pirmininkus kalba Seimo posėdžių salėje
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti