2017.03.20

AB „Litgrid“ požiūrio pasikeitimas teikia vilčių dėl galimybės stabdyti Astravo AE statybas

AB „Litgrid“ požiūrio pasikeitimas teikia vilčių dėl galimybės stabdyti Astravo AE statybas.

Penktadienį AB „Litgrid“ oficialioje svetainėje pasirodė ypač svarbus pranešimas, kuriame cituojamas šio elektros energijos perdavimo tinklo vadovas Daivis Virbickas, iškeliantis mintį, kad sinchronizuotis su Europos energetine sistema mums užtenka vienos jau veikiančios „LitPolLink“ linijos. Tai reiškia, kad sinchronizavimą galima atlikti jau iš karto po 2018 metais numatyto nepriklausomo sistemos darbo bandymo ir nebereikia laukti 2025 metų, kaip buvo numatyta ankstesniuose planuose.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) specialusis atstovas Astravo AE klausimais Dainius Kreivys, sveikindamas tokį AB „Litgrid“ pozicijos pasikeitimą, pabrėžia, kad sinchronizavusis su Lenkija iki Baltarusijos atominės elektrinės Astrave atidarymo būtų žymiai paprasčiau blokuoti iš Baltarusijos ateinančius elektros srautus, kadangi Lietuvos sistemos stabilumui palaikyti nebereikėtų elektros srautų iš BRELL sistemos.

TS-LKD atstovas viešai kreipiasi į energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną, prašydamas oficialaus D. Virbicko žodžių patvirtinimo.

Neatmestina, kad P. Virbickas ligšiolinę nuomonę dėl sinchronizavimo galimybės techniniu ir laiko požiūriais pakeitė po griežto Lenkijos valdžios atstovų pareiškimo: tiek Lenkijos vyriausybės įgaliotinis energetikos infrastruktūros klausimais Piotras Naimskis, tiek Lenkijos elektros tinklų (PSE) prezidentas Erikas Klosovskis vieningai tvirtina, jog galimybės pirkti elektros iš Baltarusijoje statomos Astravo AE nebus ir jau artimiausiu metu planuoja nukirpti ta kryptimi einančią liniją.

„Tuo tarpu mes vis dar kantriai laukiame, kol piliečių parašais patvirtintas įstatymo projektas nepirkti nesaugioje Astravo AE pagamintos elektros energijos bus galutinai suderintas su Vyriausybe ir pagaliau turėsime pagrindą imtis analogiškų veiksmų. Jei tokiais veiksmais drauge su kaimynais parodysime vienybę, Baltarusijai teks iš naujo labai rimtai pagalvoti apie tai, ką reiks daryti, jei ne tik uždarysime prisijungimus prie mūsų infrastruktūros, bet apskritai Europos Sąjungos rinka jų elektrai neatsivers. Toks galvojimas gali privesti ir prie sprendimo iš viso nepradėti Astravo AE eksploatacijos, – sako D. Kreivys. – Lenkai pirmą žingsnį šio tikslo link jau žengė, tikiuosi, kad mums užteks politinės valios žengti antrąjį“.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti