2016.03.10

Kreiptasi į Generalinę prokuratūrą dėl K. Trečioko melagingų parodymų

Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Kęstučio Trečioko melagingų parodymų Laikinajai tyrimų komisijai.

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Kęstučio Trečioko melagingų parodymų pateikimo Seimo laikinajai tyrimo komisijai. Komisijai pateiktame liudijime aplinkos ministras K. Trečiokas neigė kalbėjęs su Ričardu Malinausku apie Vijūnėlės dvaro statybas įteisinančio Vyriausybės nutarimo priėmimą. Tačiau paskelbtuose mero ir ministro pokalbių įrašuose užfiksuotas  akivaizdus prašymas paskubinti šio nutarimo svarstymą Vyriausybėje ir ministro pažadas pasistengti tai padaryti.

Seimo narė atkreipia dėmesį, kad K. Trečiokas, kaip ir kiekvienas komisijos liudyti iškviestas asmuo, buvo raštu įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingų pranešimų, paaiškinimų, informacijos ar duomenų teikimą komisijai. Tokią tvarką numato komisijos darbo reglamento 16 straipsnis. Kiekvienas liudytojas pasirašo patvirtinimą, kad yra įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės pagal baudžiamojo kodekso 235 straipsnio 2 dalį. Ji už Seimo specialiajai tyrimo komisijai duotus melagingus parodymus numato bausmes iki dvejų metų laisvės atėmimo.

„Laikinosios tyrimo komisijos posėdžiuose nuo lapkričio iki vasario vidurio teko išgirsti ne vieną abejotiną liudijimą. Ministro K. Trečioko atveju akivaizdu, kad jo parodymai nedera su paskelbtomis pokalbių išklotinėmis. Jo teiginiai, kad nėra kalbėjęs su R. Malinausku kurortų apsaugos zonas naikinančio nutarimo tema, buvo ciniškas melas komisijai. Suprantama, kad opozicijos atstovai negalėjo sutikti su tokiais liudijimais grįsto tyrimo išvadomis. Iki šiol savo vaidmenį R. Malinausko privačių interesų gynimo istorijoje neigiantis ministras dėl savo melagingų parodymų turėtų būti įvertintas teisėsaugos. Iš dabar prieinamos informacijos galima daryti išvadą, kad ministras rūpinasi nelegalių statybų įteisinimu, o ne viešojo intereso gynimu. Tai daro gėdą Vyriausybei ir didina visuomenės nepasitikėjimą pačia valstybe“, – aiškino A. Bilotaitė.

Tyrimas dėl nesutapimų aplinkos ministro K. Trečioko liudijime komisijai ir paviešintose jo pokalbių išklotinėse kol kas nepradėtas. Jį inicijuoti buvo siūloma pirminiame komisijos išvadų projekte, tačiau šis punktas galiausiai išimtas iš išvadų valdančiųjų partijų atstovų balsais. Savo iniciatyva Generalinė prokuratūra tyrimo nepradėjo. Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vadovė Elena Martinonienė žiniasklaidai teigė, kad prokurorai negali pradėti tyrimo dėl galimo melo komisijai, kol dėl to nesikreipė nei komisija, nei jos pirmininkas, nei kuris nors komisijos narys.

Kitos aktualijos

2018.11.17

KUR R. Karbauskio ir S. Skvernelio žadėtoji DARNA?

Jurgio Razmos kalba TS-LKD partijos Tarybos posėdyje
Skaityti daugiau
2018.11.17

Siūlome mokesčių reformos moratoriumą – tai padėtų išspręsti kitų metų biudžeto problemas

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje buvo patvirtinta partijos remiama kandidatė į Lietuvos Respublikos Prezidentus Ingrida Šimonytė. G. Landsbergis pristatė ir naujus visos Lietuvos laukiančius iššūkius. Tai 2019 m. biudžetas, dėl kurio partijos Taryba šiandien priims Rezoliuciją.
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2018 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY