2018.08.16

„Agnė Širinskienė skleidžia netiesą apie TS-LKD”

„Agnė Širinskienė skleidžia netiesą apie TS-LKD”.

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie Seimo narės Agnės Širinskienės skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) su prašymu ištirti, ar Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai tinkamai deklaravo 2016 m. partijoje dirbusių asmenų algas, TS-LKD Vykdomoji sekretorė Aistė Gedvilienė teigia, kad A. Širinskienės komentarai tėra sąmoningai skleidžiama netiesa apie TS-LKD, siekiant atkeršyti partijai už jos principingą poziciją prieš valstiečių priimtus sprendimus ir sistemiškai vykdomus įstatymų pažeidimus.

„Rekomenduočiau kolegoms valstiečiams prieš metant bet kokius įtarimus kitoms partijoms tiesiog pasidomėti realia situacija. Ateiti ir paklausti, o ne šaukti ir bandyti įpūsti intrigą ten, kur jos nėra. Absurdiškus įtarimus LVŽS mums meta dėl trijų asmenų: Vytauto Kernagio, Monikos Navickienės ir Tado Langaičio. Vytautas Kernagis niekados nebuvo partijos darbuotoju. Tai, ką jis darė rinkimų kampanijos metu, buvo daroma jo, kaip kandidato į Seimą, iniciatyva. Monika Navickienė vykdančiąja partijos sekretore dirbo nuo 2013 m. birželio 17 d. Jos funkcijos buvo susijusios su partijos kasdieniu administravimu, personalo vadyba, neapėmė vienų rinkimų. Monika iš vykdomosios sekretorės pareigų pasitraukė iškart po rinkimų, nes buvo išrinkta į Seimą. Tadas Langaitis partijos darbuotoju tapo 2015 m. spalio 21 d., o tai yra beveik šeši mėnesiai iki rinkimų kampanijos pradžios. Sutartis su Tadu buvo labai simbolinio pobūdžio ir jis iš esmės dirbo savanoriškais pagrindais. Partija kas mėnesį jam mokėjo 96 eurus (bruto darbo užmokestis) ir visa ši suma keliavo mokesčių mokėjimui. Tado atvejis nuo Sauliaus Skvernelio skiriasi tuo, kad Tadas Langaitis pradėjo dirbti dar iki politinės kampanijos pradžios, o ne rinkiminės kampanijos metu, kaip tai darė S. Skvernelis ir kiti valstiečių įdarbinti asmenys“, – LVŽS atstovės A. Širinskienės įtarimus komentuoja TS-LKD Vykdomoji sekretorė A. Gedvilienė.

A.Gedvilienė taip pat stebisi valstiečių pateikiamomis abejonėmis dėl TS-LKD partijos darbuotojų pokyčio 2017 m. ir vadina tai yra sąmoningai skleidžiama netiesa, kuria siekiama atkeršyti partijai už jos principingą poziciją prieš LVŽS priimtus sprendimus ir sistemiškai vykdomus įstatymų pažeidimus.

„2017 m. lyginant su prieš tai buvusiais rinkiminiais metais, atsirado dvi sąlygos, kurios lėmė darbuotojų skaičiaus mažėjimą. Pirmoji sąlyga buvo tai, kad po Seimo rinkimų partija turėjo įsiskolinimą bankui ir ėmės griežtos taupymo politikos. Šis taupymas pasižymėjo tuo, kad atsisakėme dalies ilgamečių partijos darbuotojų tiek regionuose, tiek centrinėje būstinėje. Atsisakėme ir dalies svarbių tradicinių renginių – organizavome mažiau partijos tarybų, nerengėme partijos vasaros sąskrydžio. Antroji sąlyga buvo tai, kad 2017 m. pasikeitė partijos vykdomoji sekretorė. Man pradėjus eiti šias pareigas aiškiai išsikėliau tikslą optimizuoti partijos resursus, dirbti su mažiau darbuotojų, o tuos, kurie lieka paskirstyti tikslingiau tik toms funkcijoms, kurios užtikrintų geriausius partijos rezultatus ateityje. Skirtingai nuo valstiečių, esame didelė politinė partija, turinti daug narių ir atstovaujame žmonėms daugelyje šalies savivaldybių. Todėl natūralu, kad ir resursai, kuriuos turime bei naudojame yra didesni nei jų. Tame tarpe ir žmogiškieji“, – teigė TS-LKD Vykdomoji sekretorė.  

A.Gedvilienė taip pat pastebi, kad VRK iki šiol, nors ir buvo atvejų su nustatytais pažeidimais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje, nėra suformulavusi aiškių taisyklių kaip ir kuriuos darbuotojus reikia deklaruoti. TS-LKD yra pateikusi prašymą tokią tvarką, kuri leistų ateityje visoms partijoms turėti vienodas deklaravimo taisykles, parengti, tačiau atsakymo per du mėnesius Komisija pateikti dar nesugebėjo.

 

Kitos aktualijos

2020.08.05

Seimo narės P. Kuzmickienė ir R. Morkūnaitė-Mikulėnienė siūlo nemokamai skiepyti nuo gripo, pneumokokinės infekcijos ir tymų mokytojus, ikimokyklinio ugdymo pedagogus ir auklėtojus, socialinius darbuotojus

Seimo narės P. Kuzmickienė ir R. Morkūnaitė-Mikulėnienė siūlo nemokamai skiepyti nuo gripo, pneumokokinės infekcijos ir tymų mokytojus, ikimokyklinio ugdymo pedagogus ir auklėtojus, socialinius darbuotojus
Skaityti daugiau
2020.08.05

„Astravo paleidimui nepasiruošta, o VGT sprendimai nevykdomi“

„Astravo paleidimui nepasiruošta, o VGT sprendimai nevykdomi“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti