2020.09.16

Akcija „Balsuok, kur gyveni“ skatina neprisiregistravusius Vilniaus rajono gyventojus rinkti savo gyvenamosios vietos atstovą Seime

Akcija „Balsuok, kur gyveni“ skatina neprisiregistravusius Vilniaus rajono gyventojus rinkti savo gyvenamosios vietos atstovą Seime

Keturi Vilniaus rajono vienmandačių apygardų kandidatai – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partiją atstovaujantys Justas Džiugelis ir Kristijonas Bartoševičius bei Lietuvos Liberalų sąjūdžio atstovai Stasys Mušeikis ir Liudas Kaškonas – suvienijo jėgas ir pradeda informacinę akciją „Balsuok, kur gyveni“. Ja siekiama informuoti Vilniaus rajone gyvenančius, tačiau sostinėje registruotus rinkėjus, kad jie turi teisę rinkti savo gyvenamosios vietos atstovą Seime. Ši galimybė buvo pristatyta Riešės bendruomenės namuose vykusiame renginyje.

 

Kraštui būtini pokyčiai

 

„Vilnijos krašte yra daug potencialo, kuris neišnaudojamas. Tai liudija patirtis tų savivaldybių, kurios yra aplink kitus didžiuosius miestus. Jeigu pažvelgsime į Kauną ar Klaipėdą supančias savivaldybes, pamatysime, kad dinamika yra šiek tiek kitokia. Problemos labai panašios – žmonės, kuriasi, statosi namus, tada susiduria su viešųjų paslaugų trūkumu, kurių, beje, trūksta ir didžiuosiuose miestuose. Bet šiame krašte yra galbūt net pasąmoninis valdžios nenoras kreipti dėmesį į atsikeliančių žmonių poreikius, nors jie neblogai uždirba, galėtų būti produktyvūs bendruomenės nariai ir mokesčių mokėtojai. Tokiu būdu jau ne vienerius metus šiame krašte dominuojanti politinė jėga atima galimybes ne tik iš naujakurių, bet ir iš tų žmonių, kurie čia visada gyveno – rajono plėtra nėra tokia sparti, kokia galėtų būti, verslų nėra tiek daug, mokios paklausos nėra tiek daug, kiek galėtų būti. Taigi, žmonėms, kuriems tai galėtų būti galimybių vieta, tų galimybių gali ir nelikti“, – Vilniaus rajono problemas įvardijo TS-LKD partijos Seimo rinkimų sąrašo lyderė I. Šimonytė.

 

Vilniaus rajonas yra vienas sparčiausiai besiplečiančių visoje šalyje, vis dėlto, anot akcijos „Balsuok, kur gyveni“ iniciatoriaus J. Džiugelio, remiantis įvairiais duomenimis, jame gyvena apie 20–30 proc. dėl ugdymo įstaigų trūkumo ir nepritaikytos infrastruktūros kitose vietovėse prisiregistravusių žmonių, kurie ten ir balsuoja. Tai iškraipo rinkimų rezultatus ir trukdo gyventojams išsirinkti jų interesus geriausiai atstovausiantį kandidatą. Jau prarasta nemažai brangaus laiko, todėl pats metas pokyčiams.

 

„Nedaug kas žino, tačiau galiojantys teisės aktai leidžia žmogui balsuoti ten, kur jis gyvena, net jei jis registruotas kitoje vietovėje. Tereikia užpildyti  F5 formą, o tai padaryti galima nekeliant kojos iš namų“, – sakė Nemenčinės vienmandatėje apygardoje kandidatuojantis J. Džiugelis.

 

Tikslas suvienijo konkurentus

 

Renginyje dalyvavęs Lietuvos liberalų sąjūdžio (LLS) pirmininkės pavaduotojas Andrius Bagdonas pabrėžė akcijos „Balsuok, kur gyveni“ svarbą ir unikalią progą Vilniaus rajono rinkimų apygardų gyventojams tapti krašto, kuriame gyvena, šeimininkais ir spręsti įsisenėjusias problemas.

„Manau, kad kiekviena čia gyvenanti šeima nusipelnė šalia namų turėti ugdymo įstaigą, nusipelnė, kad vaikai gautų kokybišką išsilavinimą ir galėtų vėliau būti pilnaverčiais visuomenės nariais“, – teigė politikas. Jam antrino Riešės bendruomenės pirmininko pavaduotojas S. Mušeikis: „Šiandien turime progą visi kartu apginti savo teises.“

Vilniaus – Šalčininkų rinkimų apygardoje kandidatuojantis visuomenininkas, mokytojas, kultūros veikėjas ir politinės-satyrinės televizijos laidos kūrėjas K. Bartoševičius neslėpė nusivylimo pastaruosius ketverius metus Lietuvos politikoje vykstančiais procesais. Todėl, pasak jo, ypatingai svarbūs gerieji pavyzdžiai.

 

„Ne vienerius metus stebėdamas politinį lauką šįkart labai džiaugiuosi, kad itin svarbiai akcijai sugebėjo jėgas suvienyti dvi skirtingos konkuruojančios partijos. Tai parodo, kad tikslas yra aukščiau politinių batalijų. Siekiame, kad žmonės, kurie dėl objektyvių priežasčių registruojasi kitose vietovėse, galėtų vienmandatėse apygardose išsirinkti savo atstovus, iš tikrųjų atstovausiančius jiems, o ne jų registracijos adresui, – sakė K. Bartoševičius.

 

Jaunu ir „nesugadintu“ politiku dažnai pavadinamas vyras pabrėžė, kad jam ypatingai svarbios aukštos moralės ir vertybių normos. Deja, daugelyje vietų Vilniaus rajone politinio atstovavimo kultūra yra sušlubavusi, todėl akcija „Balsuok, kur gyveni“ tampa ypatingai aktuali.

 

„Tikrai neturime siekio sukurti alternatyvą Vilniaus rajone gyvenantiems lietuviams. Tai alternatyva šio krašto rinkėjams ir visai nesvarbu, kas jie – lietuviai, lenkai ar totoriai. Juk Vilnijos stagnacija yra problema visiems – ir tiems, kurie čia gimė, ir tiems, kurie apsigyveno vėliau. Kai neišnaudojamas potencialas, kenčia visi“, – renginyje sakė I. Šimonytė.

 

Kaip užpildyti F5 formą

 

1 žingsnis: svetainėje rinkejopuslapis.lt spaudžiate „PRISIJUNGTI”.

2 žingsnis: per elektroninę bankininkystę prisijungiate prie elektroninių valdžios vartų.

3 žingsnis: spaudžiate „GYVENTOJAMS“

4 žingsnis: atsidariusiame laukelyje „IEŠKOTI“ įvedate „Rinkėjo puslapis“.

5 žingsnis: puslapio apačioje spaudžiate „UŽSAKYTI“, paskui „PATVIRTINTI“ ir būsite nukreipti į Rinkėjo puslapį.

6 žingsnis: viršutiniame dešiniajame kampe pasirenkate „PASLAUGOS“, paskui „RINKĖJO DOKUMENTAI“.

7 žingsnis: atsiradusiame lange pasirenkate „PATEIKTI NAUJĄ DOKUMENTĄ“, paskui „FORMA F5”

8 žingsnis: užpildę formą langelio apačioje pasirenkate „Faktiškai gyvenu šiuo adresu“ ir spaudžiate „PATEIKTI EL. DOKUMENTĄ“.

 

Šis deklaravimas nekeičia žmogaus registruotos gyvenamosios vietos.

Jei formą F5 pildoma rinkimų dieną, ją reikia atsispausdinti ir atsinešti į apylinkę, kurioje ketinama balsuoti. Belieka nepamiršti, kad  LR Seimo rinkimai – 2020 m. spalio 11 d.

 

 

Aleksandr Leonov nuotrauka.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti