2018.11.15

„Amazon“ prekybos tinklas turėtų nutraukti prekybą produkcija su sovietine simbolika“

„Amazon“ prekybos tinklas turėtų nutraukti prekybą produkcija su sovietine simbolika“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, kartu su kolegomis parlamentarais iš kitų Baltijos šalių: Europos Parlamento nariais Sandra Kalniete (Latvija) ir Tunne Kelam (Estija) ir Estijos parlamento nariais Tarmo Kruusimäe ir Raivo Aeg, kreipėsi į internetinės prekybos tinklo „Amazon“ vadovus, atkreipdami dėmesį į šios įmonės internetinėje parduotuvėje parduodamus marškinėlius bei kitus gaminius su sovietine simbolika ir ragindami nutraukti prekybą jais.

Kreipimesi išreiškiamas gilus susirūpinimas dėl to, kad „Amazon“ internetinės prekybos tinklas suteikia platformą tokių prekių gamintojams, kurie negerbia sovietinio totalitarinio režimo aukų atminimo. Politikų įsitikinimu, prekyba tokiais gaminiais žeidžia Baltijos valstybių gyventojų, patyrusių totalitarizmo represijas, jausmus. Jie primena, kad Baltijos šalyse, ištrūkusiose iš pusę amžiaus trukusios sovietinės okupacijos bei kitose valstybėse, sovietinė simbolika yra draudžiama, kaip draudžiama ir kito totalitarinio režimo, nacistinė simbolika.

„Kreipėmės į Amazon Inc. dėl šios produkcijos, kuria iš esmės siekiama pasipelnyti, nepaisant milijonų sovietinio režimo represijų aukų ir visų, kas išgyveno kankinimus, kalinimus, tremtis, jų artimųjų ir palikuonių patirčių. Totalitariniai režimai – blogis, kuriam pateisinimo nėra. Todėl toks lengvabūdiškas sovietinės simbolikos naudojimas komerciniams tikslams yra ne tik moraliai ir etiškai nepateisinamas, bet taip prisidedama ir prie totalitarinio režimo nusikaltimų neigimo, sovietinės imperijos idealizavimo“, – pabrėžia Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Baltijos šalių politikai pažymi, kad tokios simbolikos naudojimas žeidžia ir gausią Baltijos šalių išeivijos diasporą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip pat jie primena, kad lapkričio 6 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose minint valstybinę komunizmo aukų atminimo dieną, Baltieji rūmai išplatino Prezidentinį pranešimą, aukščiausiu valstybiniu lygiu pagerbiant 100 milijonų gyvybių nusinešusių komunistinių režimų aukas.

Kreipimosi autoriai prekybos tinklo atstovus ragina pademonstruoti atsakingą elgesį bei pagarbą sovietinio režimo aukoms ir nedelsiant nutraukti prekybą produkcija su sovietine simbolika.

Primename, kad prieš kurį laiką Baltijos šalių parlamentarai ir politikai kreipėsi į Walmart Inc. – kitą prekybos tinklą, kurio internetinėje parduotuvėje taip pat buvo platinami marškinėliai su sovietine simbolika. Neilgai trukus „Walmart“ atstovai pranešė, kad nutraukia prekybą šia produkcija.

Kitos aktualijos

2020.05.27

Seimo nariai L. Kasčiūnas, P. Saudargas ir A. Ažubalis kreipėsi dėl galimybės kariams, kariams savanoriams ir šauliams įsigyti ginklus pigiau

Seimo nariai L. Kasčiūnas, P. Saudargas ir A. Ažubalis kreipėsi dėl galimybės kariams, kariams savanoriams ir šauliams įsigyti ginklus pigiau
Skaityti daugiau
2020.05.27

K. Masiulis prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

K. Masiulis prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti