2018.04.11

„Ar esame pasirengę ekstremalioms situacijoms?“

Rasa Juknevičienė kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl pasirengimo cheminio ginklo panaudojimo atvejams.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Rasa Juknevičienė kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl pasirengimo cheminio ginklo panaudojimo atvejams.

Dar praėjusiais metais Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė įrengti slėptuves, kurios ekstremalių situacijų atveju būtų skirtos operacijų centrams įkurti, užtikrinti pajėgų valdymą ir situacijos kontrolę. Tačiau viešojoje erdvėje skelbiama, kad pernai Lietuvoje buvo 85 žinybinės slėptuvės – jos priklauso savivaldybėms, tiesiogiai valstybei, kitoms institucijoms. Didžioji dalis jų yra apleistos ir nenaudojamos arba pritaikytos kitai veiklai.

Parlamentarė teigia, kad cheminio ginklo panaudojimo atvejai kelia susirūpinimą, todėl kreipimesi į ministrus prašo pateikti informaciją, kaip ir ar apskritai valstybinės institucijos ruošiasi tokioms situacijoms. Klausiama, ar vyksta specialūs mokymai pareigūnams ir ar yra įrengtos slėptuvės gyventojams. Taip pat domimasi, kokiomis kitomis priemonėmis būtų užtikrintas gyventojų saugumas ir kaip būtų informuojami gyventojai apie ekstremalias situacijas. Galų gale klausiama, ar savivaldybėse vyksta civilinės saugos pratybos, kiek šiam tikslui skiriama lėšų ir kaip jos panaudojamos siekiant šviesti visuomenę apie ekstremalias situacijas.

„Pasaulį sukrėtus cheminio ginklo atakoms prieš civilius asmenis Sirijoje ir Jungtinėje Karalystėje matome, kad tokio ginklo panaudojimo tikimybė egzistuoja, todėl įvairioms valstybės institucijoms ir Lietuvos visuomenei būtina būti bent minimaliai apmokytais, kaip elgtis tokiose ekstremaliose situacijose. Deja, informacijos, kaip reikėtų elgtis tokiais atvejais, trūksta, o dar pernai priimti sprendimai dėl slėptuvių įrengimo, atrodo, nepajudėjo. Kreipiuosi į ministrus prašydama pateikti aiškius atsakymus dėl pasirengimo ekstremalioms situacijoms ar cheminio ginklo panaudojimo atvejams“, – teigė R. Juknevičienė.

Kitos aktualijos

2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“
Skaityti daugiau
2020.06.05

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti