2018.02.28

Ar nenukentės Finansų ministerijos darbo kokybė masiškai atleidžiant specialistus?

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos duomenis per pastaruosius devynis mėnesius ministerijos darbuotojų skaičius sumažėjo septintadaliu, tai yra maždaug nuo 470 iki 405.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką dėl ministerijoje vykdomos reorganizacijos.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos duomenis per pastaruosius devynis mėnesius ministerijos darbuotojų skaičius sumažėjo septintadaliu, tai yra maždaug nuo 470 iki 405. Atrodo, kad daugiausiai ir pavojingiausiai darbuotojų sumažėjo su Europos Sąjungos parama dirbančiuose padaliniuose, kur šiuo metu nėra net pusės reikalingų pajėgumų: iš 65 etatų šiuo metu yra užimti tik 28.

Parlamentaras kreipimesi prašo atsakyti, kokiais motyvais ir kokių konkrečių kokybinių bei kiekybinių tikslų siekiant vykdoma reorganizacija Finansų ministerijoje? Taip pat klausiama, kokia yra naujosios struktūros logika, kokiais rodikliais planuojama matuoti šios pertvarkos efektyvumą? Domimasi, kokiais kriterijais atrenkami darbuotojai, kuriems siūloma užimti pareigas bei kada planuojama reorganizaciją užbaigti? Galų gale teiraujamasi, kaip bus užtikrinti institucijos pajėgumai pereinamuoju laikotarpiu, kol vyks pertvarka ministerijoje.      

„Finansų ministerija visuomet pasižymėjo stipriais instituciniais pajėgumais ir kompetencija, kurios reikalauja politikos sričių, už kurias ši institucija atsakinga, įvairovė. Tačiau situacija, kuomet reikšmingai sumažėjo darbuotojų, atrodo pavojingai, turint mintyje ministerijos vaidmenį ES lėšų administravimo sistemoje. Juolab, kad  būtent šiais metais Vyriausybė suplanavo įgyvendinti didelį ES lėšomis finansuojamų projektų skaičių, todėl nepakankamos pajėgos Finansų ministerijoje gali reikšti didelę riziką, jog ES lėšos nebus panaudotos tikslingai ir laiku. Toks Finansų ministerijos pajėgumų susilpnėjimas kritiniu metu kelia susirūpinimą“, – teigė M. Majauskas.

 

Kitos aktualijos

2020.02.14

Ką daryti, kai į mus žvelgia tūkstančio metų Lietuvos istorija?

Ką daryti, kai į mus žvelgia tūkstančio metų Lietuvos istorija?
Skaityti daugiau
2020.02.14

Dirbant opozicijoje svarbu ne tik kritikuoti

Dirbant opozicijoje svarbu ne tik kritikuoti
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti