2018.03.28

„Ar pamatuotai vykdoma žemės ūkio ministerijos pertvarka?“

ŽŪM darbuotojų skaičius sumažės 53 pareigybėmis arba 15,5 proc., tikimasi sutaupyti apie 60 tūkst. Eur.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) paskelbė, kad nuo  liepos 1 d. įsigalios naujai patvirtinta ŽŪM struktūra. Skelbiama, kad šiuo metu ministerijoje yra 343 pareigybės, po pertvarkos jų liks 290. Darbuotojų skaičius sumažės 53 pareigybėmis arba 15,5 proc., tikimasi sutaupyti apie 60 tūkst. Eur.

„Reformai, kuri yra būtinybė, pasirengta. Per 27 Lietuvos Nepriklausomybės metus ūkininkai prisitaikė prie permainų, išmoko pasinaudoti ES parama, o ŽŪM reformų nebuvo jau dešimt metų“ – antradienį ŽŪM surengtoje spaudos konferencijoje sakė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

„Su šiais ministro žodžiais negaliu sutikti. Po kiekvienų Seimo rinkimų, pasikeitus valdančiajai daugumai, ŽŪM kiekvieną kartą būdavo reformuojama, optimizuojama, mažinamas darbuotojų skaičius, – sakė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Kazys Starkevičius. – 2008 m., man pradėjus vadovauti ŽŪM, buvo vykdomas valdymo optimizavimas, mažinamas darbuotojų skaičius. Žuvininkystės bei Veislininkystės priežiūros tarnybose dirbančių darbuotojų skaičius buvo sumažintas per pusę, gerokai buvo sumažintas darbuotojų skaičius ir kitose ŽŪM struktūrose“.

Pasak parlamentaro, keistai atrodo ŽŪM paskelbta žinia, kad specialistų skaičius po pertvarkos nemažėja. Iki šiol ŽŪM jų buvo 264, dabar liks 248 specialistai. Pokytis – 16 darbuotojų, ŽŪM yra 16 neužimtų etatų ir steigiamos 9 naujos vyriausiųjų ir vyresniųjų patarėjų pareigybės. Kažkaip nesueina skaičiai: pagal vienus –  mažinama 15,5 proc., pagal kitus – niekas nemažėja.

Todėl kyla klausimų: ar pamatuotai vykdoma Žemės ūkio ministerijos pertvarka, ar nebus sutrikdytas svarbių ŽŪM struktūrų darbas ir ar tai neturės neigiamos įtakos tolimesnei žemės ūkio ir kaimo plėtrai?

Kitos aktualijos

2020.04.07

Parlamentarės R. Petrauskienė ir A. Bilotaitė ragina ministrą A. Verygą pagaliau pradėti gydytojų sveikatos patikrinimus

Parlamentarės R. Petrauskienė ir A. Bilotaitė ragina ministrą A. Verygą pagaliau pradėti gydytojų sveikatos patikrinimus
Skaityti daugiau
2020.04.07

„Lietuvoje – dviguba krizė: versle – ekonominė ir valdžioje – sveiko proto“

„Lietuvoje – dviguba krizė: versle – ekonominė ir valdžioje – sveiko proto“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti