2018.05.02

„Ar Seimas išdrįs panaikinti mokesčių lengvatą stambiesiems žemvaldžiams?“

„Ar Seimas išdrįs panaikinti mokesčių lengvatą stambiesiems žemvaldžiams?“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas registravo LR Žemės mokesčio įstatymo pataisą, kuria siūloma atsisakyti lengvatinio žemės ūkio paskirties žemei mokesčio taikymo asmenims ar susijusiems asmenims, kurių bendras žemės ūkio paskirties žemės plotas viršija 500 ha.

,,Šiuo metu apskaičiuojant žemės mokestį taikomas lengvatinis 0,35 koeficientas žemės ūkio paskirties žemei. Siūlome panaikinti lengvatos taikymą stambiesiems žemvaldžiams ir palikti jos galiojimą tik tiems ūkininkams, kurių valdomas žemės plotas būtų ne didesnis nei 500 ha. Asmenys ir susiję asmenys, kurių žemės valdos viršija nustatytą ribą, mokėtų mokesčius nuo visos žemės vertės ir negalėtų pasinaudoti lengvata. Jiems žemės ūkio paskirties žemės mokesčiai padidėtų beveik tris kartus“.

Šis pakeitimas skatintų stambius žemvaldžius mažinti užvaldytus žemės plotus ir tuo pačiu gerintų sąlygas smulkiesiems ūkininkams. Tai kartu mažintų socialinę atskirtį žemės ūkio sektoriuje, skatintų konkurenciją ir didintų savivaldybių biudžetų pajamas. Preliminariais skaičiavimais, toks mokestis galėtų padidinti savivaldybių biudžetų pajamas 1 000 000 eurų.

Primename, jog dar 2006 metais buvo priimtas draudimas įsigyti daugiau nei 500 ha žemės ūkio paskirties žemės. 2014 metais šis draudimas buvo išplėstas įtraukiant ir susijusius asmenis. Nepaisant visų apribojimų, 2016 metų duomenimis, Lietuvoje yra 93 fiziniai ar juridiniai asmenys, kuriems nuosavybės teise priklauso didesnės kaip 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės valdos, kurių bendras plotas sudaro net 66,5 tūkstančių hektarų. Daugiausia vienam fiziniam asmeniui priklausantys žemės plotai nustatytą ribą viršija daugiau nei dvigubai (1154 ha), o įmonei ar juridiniam asmeniui – beveik 7 kartus (3468 ha). Dėl galimai neteisėtai įgytos žemės ūkio paskirties žemės buvo kreiptasi ir į Žemės ūkio ministrą.  

„Šiuo projektu siūloma atsisakyti mokesčio lengvatos taikymo žemei, kuri buvo įgyta nepažeidžiant teisės aktų, tačiau apeinant 2006 ir 2014 metais nustatytus apribojimus, ar buvo įgyta dar iki jiems įsigaliojant. Priėmus siūlomą pataisą lengvatinis koeficientas būtų taikomas tik tais atvejais, kai bendras vienam asmeniui ar įmonei ar su jais susijusiais asmenims priklausantis žemės ūkio paskirties žemės plotas neviršija 500 ha ribą“, – teigė M. Majauskas.

Projektą kartu su M. Majausku teikia keturiolika Seimo narių iš Tėvynės sąjungos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Liberalų sąjūdžio, Tvarkos ir teisingumo ir Socialdemokratų frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės.

Kitos aktualijos

2020.05.25

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą
Skaityti daugiau
2020.05.25

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti