2017.01.26

Ar viskas gerai, jei mokesčių vengimo schemų klausimais konsultuoja VMI vadovas?

Ar galima tikėtis proveržio skaidrinant ir efektyvinant mokesčių surinkimą, kai mokesčių vengimo schemų klausimais verslo grupes konsultuoja pats VMI vadovas? Manau, skaidrumas šioje sistemoje pasiekė dugną.

Paviešinus dabar jau buvusio Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovo D.Bradausko pokalbius, kur kas antrą žodį galima įgarsinti žodeliu PYP, išlindo ir kitos nemalonios detalės: įtakojami politikai, konsultuojamos verslo grupės, valstybinės institucijos vadovo susireikšminimas ir t.t.

Ką išties tai reiškia paprasto piliečio gyvenime: ar tai tik dar vienas nepatikimas valdininkas, o gal tai rodo sisteminę nepagarbą mokesčius mokančiam šalies gyventojui?

Sunkiai dirbdami ir sąžiningai mokėdami mokesčius valstybei, tikimės kokybiškų viešųjų paslaugų ir deramų socialinių garantijų. Tačiau matome, kad mūsų šalyje švietimo kokybė prasta, aukštojo mokslo rezultatai vertinant pasauliniu mastu atrodo blogai, sveikatos sistema nekokybiška, o pensijos vienos mažiausių Europos Sąjungoje.

Socialdemokratinė doktrina iškart sako, kad per mažai pajamų surenkama į biudžetą, reikia didinti valstybės perskirstymą. Tačiau sodindami įtakingo partinio veikėjo sūnų į VMI vadovo kėdę, kuriame jis „konsultuoja“ verslo grupių atstovus, socialdemokratai diskreditavo pačią gerovės valstybės idėją.

Štai pavyzdžiui, pusę valstybės biudžeto pajamų Lietuvoje sudaro surenkamas pridėtinės vertės mokestis (PVM). Taigi, jo įtaka mūsų visų gyvenimo kokybei yra milžiniška. Tačiau jei ES šalyse vidutinis PVM nesurinkimo lygis yra 15 proc., tai Lietuvoje jis sudaro net 37 proc! Tai sudarytų 1 mlrd. Eurų valstybės biudžetui papildomai… Čia tokioje situacijoje, kai visas Lietuvos švietimas gauna 1,7 mlrd. Eurų per metus.

Bet ar girdėjome iš D.Bradausko kažkokias esmines naujas priemones PVM grobstymui sumažinti? Per metus sugaunami vos keli mokesčius bandantys nuslėpti stambesni verslininkai, taip ir nesulaukdami realios bausmės. O kitose šalyse puikiai veikianti kasos čekių loterija, turinti mažinti šešėlį smulkioje prekyboje, mūsuose stringa. Jau kelintą kartą anonsuojama, bet deja vėl ir vėl atidedama.

Tačiau išties, ar galima tikėtis proveržio skaidrinant ir efektyvinant mokesčių surinkimą, kai mokesčių vengimo schemų klausimais verslo grupes konsultuoja pats VMI vadovas? Manau, skaidrumas šioje sistemoje pasiekė dugną. Ir jei naujasis Finansų ministras nesugebės nuo to dugno atsispirti, Lietuvoje apskritai nebeliks matančių prasmę būti sąžiningu. Juk neapsimoka.

Kitos aktualijos

2020.02.19

„Kultūros ministerija taško biudžeto lėšas“

„Kultūros ministerija taško biudžeto lėšas“
Skaityti daugiau
2020.02.19

Seimo parlamentinių ryšių su Ukraina grupė, minint Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą metines, pareiškė tvirtai remianti Ukrainos teritorinį vientisumą ir nepripažįstanti Krymo aneksijos

Seimo parlamentinių ryšių su Ukraina grupė, minint Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą metines, pareiškė tvirtai remianti Ukrainos teritorinį vientisumą ir nepripažįstanti Krymo aneksijos
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti