2018.10.23

Artėjant rinkimams K. Masiulis siūlo daugiau teisių savivaldybėms

Seimo narys K. Masiulis prašo Ministro Pirmininko S. Skvernelio ir aplinkos ministro K. Navicko greičiau pateikti Seimui nuo 2014 m. rengiamą Savivaldybių plėtros įstatymą.

Seimo narys Kęstutis Masiulis prašo Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir aplinkos ministro Kęstučio Navicko greičiau pateikti Seimui nuo 2014 m. rengiamą Savivaldybių plėtros įstatymą.

„Statytojai kartu su biurokratais energingai blokuoja naujo būtino įstatymo priėmimą. Sunku net įsivaizduoti, kad 4 aplinkos ministrai jau penktus metus rengia vieną įstatymą ir jo niekaip negali pateikti parlamentui balsuoti. Šis teisės aktas būtinas, kad savivaldybės pagaliau įgytų daugiau teisių suvaldyti chaotišką plėtrą, kai namai statomi laukuose, niekas nepasirūpina tinkama aplinka ir gyventojai apgaudinėjami žadant kada nors įrengti infrastruktūrą“, – sako Seimo narys.

Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo tikslai yra užtikrinti darnią infrastruktūros plėtrą, sudaryti sąlygas gyventojams priimtinomis sąlygomis naudotis inžineriniais tinklais, susisiekimo komunikacijomis ir socialine infrastruktūra, suvaldyti chaotišką teritorijų plėtrą ir sukurti finansinių mechanizmų šiai plėtrai finansuoti.

„Didieji miestai vis plečiasi į laukus, nors centruose sklypai yra apaugę brūzgynais, teritorijos apleistos ir visi teisinasi, kad niekas nieko negali, tai tam būtinas įstatymas, kad tokių pasiteisinimų nebebūtų. Įstatymas yra parašytas, tiesiog dėl keistų priežasčių aplinkos ministras jo nepateikia Seimui, kad galima būtų balsuoti ir nauji merai kitąmet įgytų naujų galių pasirūpinti savo gyventojais“, – kalbėjo K. Masiulis.

Aplinkos ministerija buvo žadėjusi, kad įstatymas Lietuvoje įsigalios 2016 metais.

Kitos aktualijos

2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“
Skaityti daugiau
2020.06.05

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti