2020.08.05

„Astravo paleidimui nepasiruošta, o VGT sprendimai nevykdomi“

„Astravo paleidimui nepasiruošta, o VGT sprendimai nevykdomi“

Seimo nariai, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovai Žygimantas Pavilionis ir Dainius Kreivys, sparčiai artėjant Astravo atominės elektrinės paleidimui atkreipia visuomenės dėmesį, kad Seimas iki šiol nėra informuotas apie Valstybės gynybos tarybos (VGT) sprendimus bei jų įgyvendinimą, pasiruošiant atominės paleidimui vos už keliasdešimties kilometrų nuo Lietuvos sienos.

„VGT sprendimai nėra vykdomi, nes vienas VGT narys, Premjeras Saulius Skvernelis, šiuo metu atostogauja ir šių sprendimų nėra pasirašęs. Nejaugi atostogos yra svarbesnės nei visam regionui iškylanti nacionalinio lygio grėsmė? Atsižvelgiant į tai, kad būtina įgyvendinti labai svarbius ir skubius sprendimus dėl vietinės generacijos didinimo, energetikos sistemos savarankiškumo, sinchronizacijos paspartinimo – toks aplaidumas atidedant nacionalinės reikšmės  uždavinius po atostogų, kuomet Astravas paleidžiamas netrukus, nesugebėjimas Seimui pateikti detalių planų, susijusių su VGT sprendimu įgyvendinimu kelia ne tik nuostabą, bet ir įtarumą, kad šie planai taip ir nebus įgyvendinti, o Lietuva ir toliau energetikos sistemos lygiu taip ir liks sąmoningai nuginkluota, atsivėrusi visoms įmanomoms grėsmėms, kurias sukels Astravo paleidimas“, – sakė TS-LKD nariai Žygimantas Pavilionis ir Dainius Kreivys.

Pasak Seimo narių, Lietuva negali leisti pakeisti 2018 metų susitarimo su Baltijos šalimis dėl prekybos elektra su trečiosiomis šalimis, kur įtvirtintas nulinis režimas prekybai su Baltarusija, tolesnėmis derybomis su Latvija ir Estija, kurias iki šiol vykdo energetikos ministras Ž. Vaičiūnas.

„Ministru Ž. Vaičiūnu negalime pasitikėti – ir toliau manome, kad šis „derybininkas“ visą savo energija turi koncentruoti į „namų darbus“ paruošiant Lietuvos energetinę sistemą atlaikyti būsimą „užpuolimą Astravu“, o ne pasiduoti Rusijos energetikų interesams, kurie gali atsispindėti ne tolimesniuose Latvijos, bet ir Europos Komisijos siūlymuose“, – teigė Ž. Pavilionis ir D. Kreivys.

Pasak TS-LKD atstovų, oficialūs Lietuvos pareigūnai turi nedelsiant informuoti Europos Komisija bei visas Lietuvos sąjungininkes Vakaruose apie branduolinės saugos reikalavimų, kurių nesilaikydamas prezidento A. Lukašenkos režimas ruošiasi netrukus fiziškai paleisti Astravo AE ir vėliau bandyti juos šalinti jau paleidus atominę elektrinę, kas sukelia didelę grėsmę visam regionui.

„Lietuva turi reikalauti Vakarų sąjungininkų solidarumo atidėti šios atominės paleidimą, izoliuoti šią elektrinę ekonomiškai visos ES mastu. Lietuvos diplomatijai ši savaitė iki Astravo paleidimo ir rinkimų Baltarusijoje sekmadienį yra pati geriausia proga įtikinti Vakarus solidarizuotis su Lietuvos pozicija Astravo klausimu, kartu sutarti dėl individualių sankcijų tiems asmenims Baltarusijoje, kurie įvykdys nusikaltimus žmogiškumui, pavogs rinkimus ir paleis Astravą, taip pat sutarti dėl visapusiško ir ilgalaikio palaikymo tiems Baltarusijos piliečiams, kurie šiuo metu persekiojami ir gali tikėtis dar didesnių represijų nuo šio sekmadienio – tai Lietuvos valanda diplomatijoje, kurios Lietuva negali praleisti“, – teigė Seimo nariai Ž. Pavilionis ir D. Kreivys.    

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti