2020.04.27

„Atliekų tvarkymo problemas būtina spręsti skubiai“

„Atliekų tvarkymo problemas būtina spręsti skubiai“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir Seimo Aplinkos komiteto narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Aplinkos ministeriją siūlydama peržiūrėti rekomendacijas dėl atliekų priėmimo į stambiagabaričių atliekų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles.

„Prasidėjus pavasariui daugybė žmonių tvarkosi savo aplinką, namus, todėl susidaro didesnis atliekų kiekis, kurį žmonės veža atliekų surinkimo aikšteles. Šalyje paskelbus karantiną, kai kurie regiono atliekų tvarkymo centrai, vadovaudamiesi Aplinkos ministerijos rekomendacijomis, riboja atliekų priėmimą į stambiagabaričių atliekų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles. Tam tikrose savivaldybėse atliekų surinkimo aikštelės pradėjo dirbti ne kasdien, reikalinga išankstinė registracija telefonu, aptarnaujamas mažas kiekis žmonių, o tai gyventojams, norintiems išvežti atliekas, sukelia sunkumų“, – sakė A. Gedvilienė.

Pasak Seimo narės, specialistų vertinimu taikomos perteklinės priemonės ribojant atliekų surinkimą, taip pat, jie atkreipia dėmesį į žaliųjų atliekų surinkimo aikštelių darbo ribojimus. Šiose aikštelėse žmonės gali priduoti žaliąsias atliekas, kaip šakas, lapus ir kitas sodo ir daržo tvarkymo atliekas taip pat pasiimti komposto. Jei bus nutrauktas komposto atidavimas, jis pasens ir praras savo naudingąją vertę, o tai yra natūrali trąša. Būtina įvertinti ir tai, kad surinktos atliekos gali atsidurti pamiškėse ir palaukėse bei kitose vietose, neskirtose atliekoms šalinti, nes ne visi gyventojai norės ir galės jas parsivežti atgal namo.

Rytoj plenariniame Seimo posėdyje A. Gedvilienė teiks Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, kuriais siūloma už šiukšlinimą miške numatyti galimą atsakomybės taikymo priemonę – transporto priemonės konfiskavimą. Pasak A. Gedvilienės: „Atliekų tvarkymas turi būti ne tik visiems suprantamas, bet ir prieinamas, o nesilaikantiems įstatymų ir šiukšlinantiems – reikalinga taikyti griežtesnę atsakomybę“.

„Susiduriame su problema – atliekos vis dar yra vežamos į pamiškes ir miškus, tai turime kontroliuoti tiek įstatymais, tiek sudarydami galimybes žmonėms atliekas šalinti tam skirtose vietose. Lankstesnis atliekų priėmimo aikštelių darbas prisidėtų prie atliekų surinkimo ir jų atsakingo sutvarkymo. Taigi, vertinat gyventojų poreikius ir nepatogumus, su kuriais susiduria bei tai, kad karantino sąlygos yra švelninamos, tikiuosi, kad Aplinkos ministerija atsižvelgs į pateiktus pasiūlymus“, – kalbėjo TS-LKD atstovė.

Kitos aktualijos

2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“
Skaityti daugiau
2020.06.05

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti