2019.09.26

Aukštiems valstybės pareigūnams galimai neatstovaujant Lietuvos nacionalinių interesų dėl Astravo atominėje gaminamos elektros – šaukiamas neeilinis Užsienio reikalų komiteto posėdis

Aukštiems valstybės pareigūnams galimai neatstovaujant Lietuvos nacionalinių interesų dėl Astravo atominėje gaminamos elektros – šaukiamas neeilinis Užsienio reikalų komiteto posėdis

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis, Emanuelis Zingeris ir Žygimantas Pavilionis remdamiesi Seimo statuto 53 straipsnio antru punktu surinko reikalingus parašus dėl neeilinio Užsienio reikalų komiteto posėdžio sušaukimo pirmadienį, rugsėjo 30 d., į kurį kviečiamas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kad būtų atsakyta į kilusius klausimus po jo susitikimo su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi.

Seimo nariai užsienio reikalų ministro ketina klausti dėl Lietuvos pozicijos derybose dėl Europos Sąjungos-Baltarusijos partnerystės prioritetų ir šių derybų eigos.

Kartu parlamentarai domėsis dėl Vyriausybės ir Užsienio reikalų ministerijos veiksmų siekiant vieningos Baltijos šalių ir visos ES pozicijos dėl elektros energijos neįsileidimo į savo šalių elektros rinkas iš Baltarusijos, kaip buvo numatyta Vyriausybės patvirtintame elektros nepirkimo įstatymo įgyvendinimo plane.

Taip pat bus laukiama atsakymų dėl Vyriausybės ir ministerijos veiksmų siekiant bendro ir vieningo ES ir jos valstybių narių požiūrio į Astravo atominės elektrinės (AE) keliamą grėsmę Lietuvos ir visos Europos saugumui.

Ministras neeiliniame posėdyje bus klausiamas ir dėl informacijos apie 2019 m. rugsėjo 25 d. Niujorke vykusio Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrų susitikimo metu aptartus klausimus ir šio susitikimo rezultatus.

Galų gale parlamentarai klaus informacijos apie 2019 m. spalio mėn. planuojamą ES Vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai F. Mogherini vadovaujamos delegacijos vizitą į Baltarusiją.

„Informacija, kuri mus pasiekė oficialiais ir neoficialiais kanalais kelia nerimą dėl Lietuvos valstybės pozicijos Astravo atominės elektrinės bei laikysenos šiuo ir kitais susijusiais klausimais Europos Sąjungoje. Todėl naudojamės parlamentine teise reaguoti greitai sušaukiant neeilinį komiteto posėdį“, – motyvavo A. Ažubalis.

Neeilinis Užsienio reikalų komiteto posėdis numatomas rugsėjo 30 d, 12 val.

Kitos aktualijos

2020.08.12

Nesiliaujant skundams dėl neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – kreipimasis į Valstybės kontrolę

Nesiliaujant skundams dėl neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – kreipimasis į Valstybės kontrolę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti