J. Razma
V. Semeška
2020.01.30

Bandymai tildyti politinius oponentus – prieštarauja įstatymui

Bandymai tildyti politinius oponentus – prieštarauja įstatymui

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai Jurgis Razma ir Vilius Semeška didele demokratijos pergale vadina Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, kad Druskininkų savivaldybės tarybos daugumos priimtos tarybos veiklos reglamento nuostatos, ribojančios tarybos narių klausimų uždavimo (iki 30 sek.) ir pasisakymo (iki 1 min.) laiką – prieštarauja įstatymui.

„Šis galutinis ir neskundžiamas teismo sprendimas yra didelė pergalė užtikrinant pliuralizmo ir demokratijos raidą savivaldoje bei valstybėje“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas J. Razma.

Druskininkų savivaldybės tarybos opozicija ir jos tuometis lyderis Vilius Semeška kreipėsi į Seimo narį J. Razmą prašydamas įvertinti, ar savivaldybės daugumos, vadovaujamos mero R. Malinausko priimtos nedemokratinės tarybos veiklos reglamento nuostatos neprieštarauja įstatymui.

Dar 2017 m. J. Razma kreipėsi į teismą prašydamas teismo įvertinti Druskininkų savivaldybės tarybos daugumos priimtus ribojimus, pažeidžiančius demokratijos principus.

„Neabejojome, kad mero R. Malinausko vadovavimo principai, siekiant užtildyti opoziciją, ribojant viešą diskusiją tarybos posėdyje, prasilenkia su Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymais. Tose savivaldybėse, kur tokios nuostatos taip pat įtvirtintos jų tarybų veiklos reglamentuose – privalės būti pakeista: Kaune, Panevėžyje ir t.t.“, – sakė buvęs Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijos lyderis V. Semeška.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija priėmė neskundžiamą sprendimą:

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų 2017 m. gruodžio 7 d sprendimą panaikino ir priėmė naują sprendimą – pripažinto, kad Druskininkų savivaldybės tarybos 2011 m. rugpjūčio 30 d. sprendimu Nr. T1-115 patvirtinto Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento 101 punkto (Druskininkų savivaldybės tarybos 2017 m. gegužės 30 d. sprendimo Nr. T1-100 redakcija) nuostata „Klausimas turi trukti ne ilgiau kaip 30 sekundžių“ ir 102 punkto (Druskininkų savivaldybės tarybos 2017 m. gegužės 30 d. sprendimo Nr. T1-100 redakcija) nuostata „Tarybos narys savo vardu gali kalbėti iki 1 minutės, o tarybos daugumos, tarybos mažumos (opozicijos), frakcijos ar grupės vardu – iki 2 minučių“ prieštarauja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 24 straipsnio 2 punktui.

 

Kitos aktualijos

TS-LKD
2021.05.05

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.05.05

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti