R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2020.07.27

Besitęsiant skaitmeninių duomenų skandalui – klausimai Ministrui Pirmininkui

Besitęsiant skaitmeninių duomenų skandalui – klausimai Ministrui Pirmininkui

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl skaitmeninių duomenų saugumo po praėjusią savaitę užlietos VĮ „Registrų centras“ serverinės, kuri iki šiol neveikia, trikdydama Lietuvos įstaigų darbą.

„Praėjus savaitei po užlietų Registrų centro serverių, nacionalinės sistemos vis dar neveikia. Šis incidentas parodė, kad valstybė iki šiol nėra tinkamai pasiruošusi tvarkyti skaitmeninę erdvę – nustebino ne tik galimai netinkama vieta serverių laikymui, bet ir tai, kad sistemos neturėjo atsarginių serverių, t. y. informacija buvo laikoma tik viename šaltinyje. Negana to, iššauktos ir kitų institucijų ar jų atstovų reakcijos, kad serveriai laikomi galimai netinkamose patalpose, kad nėra skiriama pinigų kopijų archyvavimui“, – teigė Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Parlamentarė kreipimesi Ministro Pirmininko prašo atsakyti, ar Vyriausybė ketina įvertinti situaciją tose įstaigose, kurios valdo didelį kiekį skaitmeninių duomenų ir kaip ketina užtikrinti informacijos saugumą bei kokią pagalbą Vyriausybė skirs įstaigoms, tvarkančioms didelius kiekius skaitmeninių duomenų?

Taip pat domimasi, ar kultūrinėms įstaigoms – muziejams, tyrimų institutams, bibliotekoms yra skiriama pakankamai lėšų, kad duomenys būtų saugūs?  

Galų gale teiraujamasi, ar yra pasirūpinta rezervinėmis sistemomis, kurios užtikrintų kultūros, istorijos paveldo bei mokslo duomenų saugumą? Ar dabartinė naudojama įranga atitinka saugumo reikalavimus?

„Krizė dėl Registrų centro serverių, neveikiančios e-sveikatos sistemos kelia pagrįstų klausimų, kaip valstybėje užtikrinamas skaitmeninių duomenų saugumas. Kultūros ir mokslo įstaigose vykdomi skaitmeninimo darbai, tačiau ar valstybė pasirūpina, kad atliktas darbas būtų tinkamai prižiūrimas, kad kultūros, istorinis paveldas, mokslo duomenys būtu išsaugotas. Nesinori išgirsti atvejų, kuomet dėl galimo lėšų stygiaus ar kitų priežasčių, bus neapsaugoti ne tik kasdieniniame gyvenime naudojami duomenys, bet ir istorinės atminties, kultūros dalykai“, – pažymėjo parlamentarė.

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.01.25

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai
Skaityti daugiau
J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti