2019.02.05

„Brangūs gydymo įstaigų pirkiniai kelia įtarimų dėl korupcijos ir valstybės lėšų švaistymo“

„Brangūs gydymo įstaigų pirkiniai kelia įtarimų dėl korupcijos ir valstybės lėšų švaistymo“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Vitalijų Gailių ragindama artimiausiame komisijos posėdyje svarstyti klausimą dėl itin brangių ir daug klausimų keliančių gydymo įstaigų pirkimų, apie kuriuos paskelbė žiniasklaida.

Viešumoje pasirodė informacija, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikos įsigijo medicininės įrangos sistemą, skirtą smegenų piktybiniams navikams šalinti. Kaip teigiama Laisvės TV atliktame tyrime, šią įrangą įstaiga įsigijo ne konkurso būdu, o pirkinio ekonominis pagrįstumas ir reali nauda kelia abejonių medikams.  

Neseniai tinklalapis „15min“ skelbė, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė taip pat be konkurso įsigijo milijoninės vertės robotinę operacinę įrangą, dėl kurios būtinybės ir naudos pacientams viešai suabejojo patys medicinos specialistai. Reaguodama į šią paskelbtą informaciją A. Bilotaitė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, taip pat Viešųjų pirkimų tarnybą, kad būtų atliktas išsamus tyrimas ir išsklaidytos abejonės dėl galimai neskaidriai vykdomų Klaipėdos universitetinės ligoninės pirkimų.

Paaiškėjo, kad abu pirkinius įstaigos įsigijo iš to paties tiekėjo – UAB „Sormedica“.

Seimo narė A. Bilotaitė mano, kad sveikatos priežiūros įstaigų vadovų veiksmai reikalauja imtis parlamentinės kontrolės.

„Didžiosios gydymo įstaigos perka pačią brangiausią įrangą be jokios kontrolės. Nei Sveikatos apsaugos ministerija, nei jai pavaldi Valstybinė ligonių kasa, regis, nemato ir negirdi, kad valstybės biudžeto lėšas, skirtas mūsų šalies gyventojams gydyti, įstaigos netrukdomai leidžia brangiausiems pirkiniams, kai, pavyzdžiui, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje labai trūksta slaugytojų, pinigų neatsiranda ir didesnėms medikų algoms, o už vaistus pacientai priversti primokėti“, – sako A. Bilotaitė.

Parlamentarės nuomone, būtina griežtinti gydymo įstaigų veiklos kontrolę, nes dabar sprendimai dėl brangios įrangos pirkimo priimami vienasmeniškai arba tik su įstaigos steigėjo pritarimu.

Kitos aktualijos

2020.07.11

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą
Skaityti daugiau
2020.07.09

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti