D. Kreivys
2016.03.17

D. Kreivys: „Iš „Verslios Lietuvos“ beliko tik jos šešėlis“

Dainius Kreivys atkreipia dėmesį į sunkią VŠĮ „Versli Lietuva“ padėtį, kai šalies eksportui papuolus į duobę ši Lietuvai ypač svarbi eksportą skatinanti institucija jau kurį laiką neturi nuolatinio vadovo.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys atkreipia dėmesį į sunkią VŠĮ „Versli Lietuva“ padėtį, kai šalies eksportui papuolus į duobę ši Lietuvai ypač svarbi eksportą skatinanti institucija jau kurį laiką neturi nuolatinio vadovo, jos veikla paralyžiuota, o įstaigą paliko didžioji dalis kompetentingų vadovaujančių darbuotojų. Be to, susidaro pagrįstas įspūdis, kad skelbiamo konkurso nuolatinėms vadovo pareigoms užimti sąlygos pritaikytos konkrečiam asmeniui.

„Deja, šiandien iš pirmaujančios tokio pobūdžio agentūros Europoje ir pasaulyje beliko tik jos šešėlis, dėl valdančiųjų atsainaus požiūrio, finansavimo trūkumo, ir „savųjų“ protegavimo. Įstaigą paliko beveik visi ją kūrę žmonės – pradedant įstaigos vadovais, baigiant departamentų bei skyrių vadovais“, – sako Seimo narys D. Kreivys

Parlamentaras atkreipia dėmesį į dienraštyje „Verslo žinios“ pasirodžiusią informaciją apie tai, kad nuolatiniam agentūros vadovui vienas iš keliamų reikalavimų – vos vieneri metai vadovaujamo darbo patirties.

„Iš solidžios patirties versle, vadovaujamo darbo patirties reikalavimų, iki šiol keltų tokios agentūros vadovui, beliko vienerių metų vadovavimo patirties poreikis. Visa tai sudaro įspūdį, kad į šį postą proteguojamas žmogus, galintis pakliūti tik per asmenines pažintis ir iš „savųjų“ aplinkos“, – sako D. Kreivys.

Matant tokį Vyriausybės požiūrį į vieną iš svarbiausių eksportą skatinančių valstybės institucijų, nenuostabu, kad Lietuvos eksporto apimčių kreivė krito žemyn.

Pasak D. Kreivio, dar įdomus faktas, kad 12 mln. eur verslumui skatinti skirti ne „Versli Lietuva“ agentūrai, o naujai kuriamam verslo konsultantų tinklui, kurį minėta institucija tik „prižiūrės“.

„Kas gali paneigti, kad šis verslo konsultantų tinklas nebus skirtas įdarbinti saviems ir neatliks partinės lesyklos funkcijos…“ – pažymi parlamentaras.

Šiuos klausimus ir abejones D. Kreivys šiandien išsakys Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui per Vyriausybės valandą Seime ir išsiuntė raštu.

Primename, kad VšĮ „Versli Lietuva“, įkurta 2009 m. lapkričio 6 d., ne kartą yra pripažinta geriausia institucija padedanti ugdyti verslumą, didinti vietos įmonių konkurencingumą ir skatinanti eksportą pasauliniu lygiu.

Dar 2013-ųjų liepą startavusi VŠĮ „Verslios Lietuvos“ organizuojama jaunųjų eksporto lyderių programa „Sparnai“ 2014-ųjų lapkritį jau buvo itin gerai įvertinta tarptautiniu mastu.

Kas dvejus metus Tarptautinio prekybos centro (International Trade Centre) rengiamoje Pasaulinėje prekybą skatinančių organizacijų tinklo (Trade Promotion Organization Network) konferencijoje, skirtoje aptarti ir apdovanoti geriausias eksporto iniciatyvas, programa „Sparnai“ pelnė pirmąją vietą išsivysčiusių šalių kategorijoje. Jaunųjų eksporto lyderių programa teigiamai buvo įvertinta ne tik rengėjų, užsienio specialistų, bet ir joje dalyvavusių įmonių.

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti