2016.09.22

Dar 4 metų stagnacijos Lietuva neatlaikys

Korupcijos skandalai, purtantys A.Butkevičiaus Vyriausybę, veja vienas kitą. Nuo Vijūnėlės dvaro iki J.Oleko „auksinių šaukštų” – skandalų tiek daug, kad valdantieji nieko kito neveikia, kaip tik dangsto prisidirbusius saviškius.

Korupcijos skandalai, purtantys A.Butkevičiaus Vyriausybę, veja vienas kitą. Nuo Vijūnėlės dvaro iki J.Oleko „auksinių šaukštų” – skandalų tiek daug, kad valdantieji nieko kito neveikia, kaip tik dangsto prisidirbusius saviškius.

Tuo metu šalies ekonomika stagnuoja, eksportas traukiasi, investuotojai palieka Lietuvą. Emigracija pasiekė aukščiausią lygį nuo 2012 m. Dėl šios Vyriausybės Lietuva jau prarado 4 metus. Dar vienos nomenklatūrinio valdymo kadencijos valstybė gali ir neatlaikyti.

Į valstybės valdymą ateina nauja ir profesionali karta

Neseniai pristatėme Naujos kartos Vyriausybę. Tai – mūsų ministrų komanda, suburta iš savo sričių ekspertų ir politikos profesionalų. Į kiekvieną ministro poziciją atrinkome po 2-4 kandidatus. Taip pademonstravome, kad esame telkianti ir kompetentinga politinė bendruomenė, pasiryžusi išspręsti susikaupusias šalies problemas.

Prie TS-LKD Vyriausybės sutiko prisijungti tokie profesionalai, kaip buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius. Jo pastangomis Ukrainoje valstybės valdomos įmonės tapo ženkliai skaidresnės ir efektyvesnės, o viešieji pirkimai – su mažiau landų korupcijai. A.Abromavičiaus patirtis pravers ir Lietuvoje, nes čia taip pat netrūksta problemų su giminių klanų ir partinių kuopelių užvaldytomis valstybinėmis įmonėmis bei neskaidriais viešaisiais pirkimais.

Auganti ekonomika padės susigrąžinti emigrantus

Per pastaruosius ketverius metus iš Lietuvos išvyko daugiau žmonių nei šiandien gyvena trečiame pagal dydį šalies mieste – Klaipėdoje. Jeigu nieko nedarysime, Lietuvą paliks dar ne viena Klaipėda.

Žmonės atgal sugrįš tik tada, kai čia galės uždirbti tiek, kad pakaktų susikurti orų gyvenimą sau ir savo šeimai. Esame numatę konkrečius žingsnius, kaip į regionus atvesti daugiau nei 140 Šiaurės šalių ir Vokietijos gamintojų, o į didmiesčius – pasaulines aukštųjų technologijų įmones.

Nebelauksime, kol užsienio investuotojai pasirinks Lietuvą – vykdysime aktyvią investicijų medžioklę. Įsteigsime „Investuok Lietuvoje” (IL) atstovybes šešiose užsienio valstybėse: Šiaurės šalyse, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Strategiškai investuosime dabar be aiškaus tikslo leidžiamas ES ir biudžeto lėšas. Per ateinančius 4 metus į perspektyviausias sritis, tokias kaip informacinės technologijos, biotechnologijos ar lazeriai, bus investuota beveik 7 mlrd. Eur. Tokiu būdu šiems sektoriams padėsime išaugti nuo 5 iki 7 kartų.

Taip per ateinančius 4 metus Lietuvoje bus sukurta beveik 150 tūkst. gerai apmokamų darbo vietų. Tai paskatins darbdavius konkuruoti dėl darbuotojų ir nuosekliai didinti darbo užmokestį. Dėl to vidutinis atlyginimas iki 2021 m. pasieks 1250 Eur (neatskaičius mokesčių).

Kuriantis naujoms darbo vietoms ir augant atlyginimams, į šalies biudžetą bus surenkama daugiau mokesčių. Šiuos pinigus bus galima panaudoti senatvės pensijų ir kitų socialinių išmokų didinimui. Gerėjanti ekonominė situacija ir sparčiai augančios gyventojų pajamos leis per 4 metus susigrąžinti bent 80 tūkstančių šiandien užsienyje gyvenančių darbingo amžiaus Lietuvos žmonių.

Geras išsilavinimas visiems jo siekiantiems

Šiandien Lietuvos švietimo sistema netenkina nei besimokančiųjų, nei valstybės poreikių. Didelė dalis Lietuvos vaikų iki šiol negauna tinkamo išsilavinimo – tokio, kuris suteiktų jaunam žmogui realias galimybes atsiskleisti ir savo gerovę susikurti Lietuvoje. Garantuosime vienodai gerą bendrąjį ugdymą visose valstybinėse mokyklose, nesvarbu, kur jos būtų įsikūrusios – sostinėje ar šalies regionuose.

Ne mažiau susirūpinimo kelia ir situacija aukštajame moksle. Lietuvoje veikia daugiau nei 40 aukštojo mokslo įstaigų. Didžiosios dalies jų tikslas – išlikimas, užsitikrinant tolesnį valstybės finansavimą. Nenuostabu, kad tokios mokymo įstaigos nesugeba užtikrinti aukštos studijų kokybės.

Dabartinė sistema kasmet nuvilia vis daugiau studentų. Gero išsilavinimo jie ieško užsienyje. Taip Lietuva netenka gabiausių protų. Todėl ketiname stipriausias Lietuvos aukštąsias mokyklas sujungti į 3 nacionalinius universitetus. Jie gaus reikiamą finansavimą, samdys geriausius vietos ir užsienio dėstytojus, atsirinks tik stipriausius studentus. Taip užtikrinsime europinio lygio studijų kokybę.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti