2017.11.29

Dėl „Agrokoncerno“ teiktų paslaugų rinkimų metu – kreipimasis į VRK

Kreipimesi parlamentaras prašo atsakyti, kokias paslaugas 2016 m. Seimo rinkimų metu teikė UAB „Agrokoncernas“ valstiečių-žaliųjų partijai?

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkę Laurą Matjošaitytę dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirktų paslaugų iš UAB „Agrokoncernas“ Seimo rinkimų kampanijos metu.

Kreipimesi parlamentaras prašo atsakyti, kokias paslaugas 2016 m. Seimo rinkimų metu teikė UAB „Agrokoncernas“ valstiečių-žaliųjų partijai? Taip pat klausiama, kokia bendra visų šios partijos ir UAB „Agrokoncernas“ ar jo valdomų įmonių pasirašytų sutarčių piniginė išraiška bei kokio dydžio valstybės dotaciją LVŽS jau yra gavusi po 2016 m. Seimo rinkimų?

Domimasi, ar visos UAB „Agrokoncernas“ suteiktos paslaugos atitinka politinėms kampanijoms būdingą veiklą ir, ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir įmonės pasirašytose sutartyse numatyti įkainiai už suteiktas paslaugas atitinka rinkos kainą?

Galų gale klausiama, ar siekiant didinti politinių kampanijų finansavimo skaidrumą, vadovaujantis VRK įstatymo 3 straipsnio 11 dalimi neketinama Seimo Pirmininkui siūlyti įstatymų pataisas, kurios ribotų galimybes politinėms partijoms pirkti paslaugas iš tų įmonių ar organizacijų, kurių akcininkai yra susiję su partijų vadovais ar kandidatais, ypač turint galvoje, kad politinėms partijoms rinkimų kampanijos metu nėra taikomi viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimai?

„Mus neramina nuolatos pasikartojančios praktikos, kai stambių koncernų akcininkai ir valdytojai dalyvaudami rinkimuose labai dažnai naudojasi savo koncernų ir susijusių įmonių paslaugomis. Kyla klausimas, ar tos paslaugos tokiems politikams ir partijoms nėra teikiamos kokiomis nors lengvatinėmis sąlygomis, ar tų paslaugų kaina atitinka rinkos kainą? Jeigu ne – pažeidžiami įstatymai. Į šias abejones būtina atsakyti ir tinkamai reglamentuoti, kad būtų užtikrintos vienodos sąlygos visoms politinėms jėgoms“, – teigė A Kubilius.

Primename, jog pasibaigus 2016 metų Seimo rinkimams, vienintelė LVŽS liko skolinga paslaugų teikėjams santykinai didelę rinkimuose patirtų išlaidų dalį. Rinkimus laimėjusi partija šių metų sausio pabaigoje turėjo beveik 1 mln. eurų dydžio skolą. Gavusi valstybės dotaciją, partija skolas paslaugų teikėjams grąžino, tačiau iškilo klausimų dėl partijos iš UAB „Agrokoncernas“ gautų paslaugų finansinio skaidrumo žinant, kad partijai vadovauja didžiausias UAB „Agrokoncernas“ akcininkas.

Kitos aktualijos

2020.07.02

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre
Skaityti daugiau
2020.07.01

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti