2017.02.14

Dėl atskleistų neskaidrumų kviečiama pasiaiškinti teisingumo ministrė bei laukiama Ministro Pirmininko atsakymų

Viešumoje pasirodžius informacijai apie galimą Lietuvos socialdemokratų partijos piktnaudžiavimą viešųjų pirkimų procedūromis bei neskaidrų valstybės resursų skirstymą Teisingumo ministerijai pavaldžiose institucijose, siekiant naudos partijai ir atskiriems su ja susijusiems asmenims, G. Landsbergis ragina teisingumo ministrę Mildą Vainiutę nedelsiant paaiškinti situaciją bei imtis neatidėliotinų veiksmų jai spręsti.

   Viešumoje pasirodžius informacijai apie galimą Lietuvos socialdemokratų partijos piktnaudžiavimą viešųjų pirkimų procedūromis bei neskaidrų valstybės resursų skirstymą Teisingumo ministerijai pavaldžiose institucijose, siekiant naudos partijai ir atskiriems su ja susijusiems asmenims, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis ragina teisingumo ministrę Mildą Vainiutę nedelsiant paaiškinti situaciją bei imtis neatidėliotinų veiksmų jai spręsti. Taip pat ragina Ministrą Pirmininką Saulių  Skvernelį viešai įvertinti koalicijos partnerių veiklą bei paaiškinti, kaip išaiškėję faktai dera su jo vadovaujamos Vyriausybės deklaruojamais aukščiausiais skaidrumo, atskaitingumo ir profesionalumo standartais.

   „Norėčiau pasakyti, kad susipažinęs su žurnalisto Andriaus Tapino pateikta medžiaga nustebau. Vis dėlto to pasakyti negaliu – akivaizdu, jog senoji nomenklatūra, atstovaujama socialdemokratų partijos, yra užvaldžiusi valstybės pinigus ir ši informacija pagaliau pradeda lįsti į dienos šviesą“, – sako TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis.

   Pasak parlamentaro, esminis klausimas dabar – kaip šią informaciją apie koalicijos partnerius vertina ir kokių veiksmų žada imtis skaidrumą bei atskaitomybę deklaruojantis Premjeras S. Skvernelis bei profesionalų Vyriausybės idėjai bent formaliai atstovaujanti teisingumo ministrė M. Vainiutė. Teisingumo ministrė pasiaiškinti jau artimiausiu metu bus kviečiama į Seimo TS-LKD frakciją.

   „Ministre, nieko nelaukdama imkitės konkrečių veiksmų – pateikite sąrašą visų partiečių, dirbančių jūsų vadovaujamoje sistemoje. Pradėkite tarnybinį patikrinimą dėl saviškių įdarbinimo, kreipkitės dėl viešųjų pirkimų patikrinimo, užsakykite veiklos auditą jūsų ministerijai pavaldžiose įstaigose, – į teisingumo ministrę M. Vainiutę kreipiasi TS-LKD pirmininkas. –Kitaip bus aišku, jog nomenklatūrinė politika persikėlė ir į naująją Vyriausybę, o visos Premjero ir jam pavaldžių ministrų deklaracijos apie profesionalumą, skaidrumą ir atvirumą tėra gražios rinkiminės kalbos“.

   TS-LKD pabrėžia, jog dėl pasirodžiusios skandalingos informacijos taip pat laukia paaiškinimo iš buvusio Premjero Algirdo Butkevičiaus bei buvusio teisingumo ministro Juozo Bernatonio.

„Socialdemokratų vadovybė turi pateikti visuomenei aiškius atsakymus, kodėl jų vadovaujamoje Vyriausybėje buvo sudarytos sąlygos tokiems neskaidriems ir net galimai korupciniams procesams vykti“, – teigia G. Landsbergis.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti